Helena Tulve: me mõjutame enda muusikaga kindlasti ka taimi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti heliloojate uudisloomingut tutvustav festival Eesti Muusika Päevad keskendub sel aastal rohelisele helile. Festivali kontserte läbivateks märksõnadeks on keskkond, looduslähedus, uus- ja taaskasutus ning märkamine.

Eesti Muusika Päevade kunstilise juhi Helena Tulve sõnul on nende teema sõnastatud kui roheline heli väikese küsimärgiga, sest selles on ka teatav murenoot, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Me küsime, kuidas meie keskkonnal läheb, milline on maa seisnud ja millised on meie inimestevahelised suhted - kõik kuulub teatud mõttes sellise ökoloogia juurde, millega me peame tegelema."

Samuti tõi Tulve välja, et nende kontsertidel on kuulda ka teistsugust taaskasutust kui lihtsalt seda, et kasutatakse vanu pille. "Meie taaskasutus tähendab seda, et helilooja kasutab mingit olemasolevat materjali uuesti ja annab sellele uue varjundi." Eesti Muusika Päevade avakontsert toimus aianduskeskuses Hansaplant muusikalise residentuuriga. "See on selline loominguline harjutus, kus me püüame omavahel harjutada koostööd, sest muusika tegemisel ongi see just kõige tähtsam," selgitas Helena Tulve.

Helilooja Tatjana Kozlova-Johannes ütles, et neil on juba pikemat aega olnud plaan luua Helena Tulvega üks muusikaline projekt. "Me tahame luua sellistest heliobjektidest koosneva ansambli Helenaga, kuhu võivad liituvad mingil hetkel ka teised mängijad," tõdes Kozlova-Johannes ja lisas, et nad ei kujuta ise ka täpselt veel ette, mis sellest projektist välja kukub.

Eesti Muusika Päevade jooksul kõlab 30 uut muusikateost, kus lisaks kontsertidele pakutakse publikule teisigi aktsioone. "Üks nendest aktsioonidest leiab aset Vabaduse väljakul, mille nimi on "Suurpuhastus", kus puhastavad tantsijad Vabaduse väljaku luudadega, tekitades sellega ka helisid, nii et see on selline muusikalis-tantsuline puhastusaktsioon," selgitas Helena Tulve üht toimuvat üritust.

 

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: