Tartu raekoja kellatorn saab täiendust ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tartu raekoja kellamäng saab suveks võimsama kõla, sest annetajate toel on plaanis soetada juurde pea sama palju kellasid nagu praegu tornis on.

Kellamängu eest vastutav Tartu raekoja kellamängu projektijuht Merle Kollom unistab, et sealt hakkaks kõlama Gustav Ernesaksa "Mu isamaa on minu arm", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Just sellest praktikast lähtuvalt kogub Tartu linn Hooandja ja kodulehe vahendusel 55 000 eurot maksavate kellade summast poole linnakodanikelt ehk annetajatelt. Tänaseks oli koos 10 tuhat.

18 kella on tornis 2001. aastast. Igapäevaselt löövad nad neli korda päevas: hommikul kell üheksa kõlab äratuslaulu, õhtul kell 9 unelaul ning keskpäeval ja kell kuus õhtul Vivaldi "Kevad".

"Kindlasti see keskpäevane on selline sümboolse väärtusega, et on lõuna käes ja inimesed kogunevad raekoja platsi ja eriti suvel on siin rahvast rohkem. Aga me soovime, et kõlaks eripalgelisemaid meloodiaid, saaks tõesti suisa kella kontserti anda," lausus Tartu linnapea Urmas Klaas.

Just repertuaari laiendamine on Merle Kollomi sõnul üks eesmärkidest. "Kui me praegu mõtleme, et meil on selline väike Pille klaver, mille peal saab ju ka üht-teist mängida, aga siis tuleb meil juba peaaegu professionaalne kellamäng," rõõmustas ta.

"Eestile tähtsatel riiklikele sündmustele ma olen väga soovinud Ernesaksa "Mu isamaa on minu arm" sisse mängida, aga see pala näiteks ei mahu praegu siia, aga siis mahuks."

Akadeemilisele linnale kohaselt tahetakse enam mängida ka klassikalisi muusikapalasid.

Uued kellad valmivad Hollandis, eelnevalt läheb Merle Kollom Taani õppima, kuidas neid ikkagi kõige paremini kõlama panna, olgu aga öeldud, et kõik käib elektrooniliselt nagu ka praegu.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: