Ardo Ran Varrese teoses "Käidi ja külvati varjude seemneid" on heli ja valgus sümbioosis ({{commentsTotal}})

Foto: Laura Arum-Lääts

Ardo Ran Varrese uudisteos "Käidi ja külvati varjude seemneid" on muusikaline valgusteater, mille inspiratsiooniks on öö. Maailma esiettekanded toimuvad laupäeval ja pühapäeval Viimsi Black Box Studios.

Artur Alliksaare tekstidele kirjutatud lavaline serenaad on küpsenud kaks aastat ning enne lõpptulemuseni jõudmist töötati stsenaariumi läbi üle kümne korra, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma tahtsin teha sellist suurema mahuga heliteost, kus oleks valgus ja valguskujundus olulisel kohal. Ma tahtsin, et heli ja valgus oleksid sümbioosis omavahel, aga kõik need uued kihid ja tekstid ja Alliksaare luule ja lauljate mäng ja lavastus, need kihid on tulnud siia aja jooksul peale ja ma arvan, et selline heas mõttes lapsepõlvemälestuste kogum võiks ta tõesti olla," kommenteeris Varres.

Heliteos valmis algusest peale tihedas koostöös valguskunstnik Oliver Kulpsoo ning Berliinis elava ooperilavastaja Liis Kollega. "Minu meelest Ardo muusika on väga aus, see tuleb südamest ja ta julgeb olla piirideülene ja ta julgeb olla vaba sellistest kammitsevatest konventsioonidest, ta ei ürita iga hinna eest olla tõsine helilooja, tema diapasoon on väga lai, ta kirjutab muusikat filmidele, seriaalidele, teatrietendustele ja ta ajab sellist oma asja igal pool," lausus Kolle.

Ardo Ran Varrese uudisteos "Käidi ja külvati varjude seemneid" on kirjutatud kontratenor Taniel Kirikalile, kellega koos astuvad üles ansambel YXUS ning sopran Jaanika Kilgi. Ettekanded toimuvad Eesti Muusika Päevade raames laupäeval ja pühapäeval Viimsi Black Box Stuudios.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: