Urmas Bereczki koondab uue kunstiprojektiga luule, loodushelid ja filmikunsti ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

12. aprillil tutvustatakse Balti Filmi- ja Meediakooli SuperNova saalis Urmas Bereczki valdkondadevahelist kunstiprojekti "See sinine sirjendav kaugus", mis ühendab endas kirjanduse, muusika ja filmikunsti.

Tegemist on Bernard Kangro luulest inspireeritud raamatu ning selle kaante vahel ilmuva CD ja DVD-ga, mille eesmärgiks on aidata kaasa Bernard Kangro luule taasavastamisele. Raamatu, mida illustreerivad Virge Jõekalda joonistused, on kujundanud Loit Jõekalda, luule-CD koos loodushelidega on pannud kokku helilooja Taavi Tulev. Luuletusi loeb Kangro kõrval Harriet Toompere, filmi režissööriks on mitmeid rahvusvahelisi filmiauhindu pälvinud Ungari filmirežissöör Gabriel Dettre, kes viibib ka ise kohal.

Film "Kesksuvetants“ koosneb Bernard Kangro 33 luuletuse põhjal loodud filmietüüdidest ehk lavastatud allegoorilistest stseenidest põimes dokumentaalkaadritega. Viimaste eesmärk ei ole niivõrd üksikute hetkede jäädvustamine, kuivõrd etüüdides peegelduva Kangro luuleilma interpretatsioon tänases päevas. Raamatuga kaasneva kolm tundi kestva filmi autor on Ungari režissöör Gabriel Dettre, kes aastaid õpetanud ka Balti Filmi- ja Meediakoolis. "Minu jaoks oli see väljakutse, aga ma mõistsin seda, sest ma pole kunagi arvanud, et filmitegemine tähendab ainult lineaarsete lugude jutustamist," ütles Dettre "Aktuaalsele kaamerale".

Esitluse juhatab sisse Janika Kronbergi sõnavõtt Kangro teemal, moderaatoriks on Livia Viitol, kes tutvustab ka raamatut. Filmi lühendatud esilinastusele järgneb Jaak Lõhmuse kommentaar.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: