Arvustus. Lapsley - turvaliselt Adele'i varjus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Låpsley
Låpsley Autor/allikas: Facebook

Uus plaat
Låpsley
"Long Way Home" (XL Recordings)
5/10

Låpsley, kodanikunimega Holly Lapsley Fletcher, on 19-aastane Merseyside'ist pärit laulja. Lapsley on ta ema neiupõlvenimi ja skandinaaviapärane å on artisti nimesse lisatud päritolu ja põneva kirjaviisi tõttu. See Skandinaavia seos töötab siin tõesti, sest lisaks kõige muu ekspordile - Ikea, Wallander, Odini sõdalased - on Skandinaavia ja eelkõige Rootsi ka suur popmuusika eksportija. Esimesed seosed ongi Robynile sarnanev Rootsi popp ja Adele moodi laulmine, sest sarnane on nii aktsent kui suursugused orkestratsioonid.

Lapsepõlves Bonanzat vaadanuna, Joe ja Hossi seiklustele kaasa elanuna, mõistan ka plaadifirmat XL. Muusikatööstusele rasketel aegadel on nad leidnud kuldsoone - Adele - ja lisaks selle kuldsoone kasutamisele on mõistlik sellest kaevandusest võtta kõik, mis võtta annab. See on nagu kildgaasi revolutsioon Ameerikas - vana kaevandus avatakse uuesti ja sinna on jäänud veel naftat, ainult siin pole mingit uut tehnoloogiat, sest raha saab inimese käest kätte imiteerides, rõhudes nostalgiale. Maavaraga nii lihtsalt ei lähe. See on teadlik copy-paste, Adele 2.0

Muidugi on siin rohkem elektroonikat, Adele 2.0 on suunatud rohkem noortele, äkki isegi oeh, taevas hoidku, hipsteritele!? Viies lugu "Operator (He Doesn't Call Me)" flirdib lausa diskoga, kõlab nagu paariaastatagune The Juan MacLean, võib-olla see nunnu hääl veidi häirib. Kaheksas "Station" hip-hop produktsiooniga ballaadi võib samuti plusspoolele lisada. "Leap" meenutab Flying Lotusega koostööd teinud Andreya Trianat - natuke tuhmim, ekspressiivsem, aeglasem ja kindlasti parim lugu plaadil.

Låpsley tegutseb turvaliselt Adele varjus, kuigi teeb mõned sammud sealt päevavalgele - nii-öelda iseseisvad sammud, et siis uuesti turvalisse varju tagasi pugeda. Vaatamata keerulisele geopoliitilisele situatsioonile, kooseluseadusele, pagulaskriisile ja kõigele muule, ei ole olukord veel nii kehv, et peaks kuulama nii igavat ja turvalist popmuusikat. If ever. Viis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: