ERR.ee video. Filmivestlus Stepan Bolotnikoviga: Jaapani animatsiooni vaade elule on lääne ühiskonnast täiesti erinev ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

8. aprillil sai alguse Jaapani animatsiooni filmifestival JAFF, mis toob mõneks ajaks Tallinna, Tartu ja Pärnu kinodesse filme, mida siin kuigi tihti ei näe. Uurisime festivali kaaskorraldaja Stepan Bolotnikovilt, miks sellist üritust Eestisse vaja on.

Jaapani animatsiooni filmifestivali kaaskorraldaja Stepan Bolotnikov ütles, et kümme aastat tagasi, kui festival loodi, hakkaski Eestis alles selle maailma fänkond tekkima. "See on huvitav teema ja hakkas tekkima järjest rohkem inimesi, kes selle vastu huvi tundsid - samuti oli üha rohkem ka neid, kes tahtsid seda maailma teistele inimestele tutvustada." Bolotnikov tõi välja, et kuigi tihti peetakse ka Jaapani animatsiooni pigem lastele mõelduks, siis tegelikult on selle sihtgrupp väga lai. "On loomulikult lastefilme, palju on ka põhikooli- ja keskkooliealistele mõeldud filmid, aga väga suur hulk filmidest ongi mõeldud vaid täiskasvanutele, kuna teemakäsitlus on julgem."

Bolotnikovi sõnul on küll üpris keeruline kuidagi Jaapani animatsiooni kui sellist mõnede märksõnadega kirjeldada, kuid üks oluline läbiv joon on kindlasti maagilise ja suursuguse maailma kohtumine tavainimestega. "Väga paljudes filmides on tavalist elu elav tavaline inimene, kelle ellu tuuakse midagi maagilist - kogu maailm tundub koheselt palju suurem." Ta kinnitas, et põhiline põhjus, miks ka animatsioonikauge inimene võiks JAFFile minna, on see, et see on täiesti teine vaade elule, kuna Jaapan asub teisel pool maailma. "Vaade kõigele on ikkagi erinev sellest, mida näeb lääne ja Eesti meedias. Lisaks sellele on kõik lihtsalt ka visuaalselt ilus, kuna sellele on väga suurt rõhku pandud."

Küsimused: Kaspar Viilup
Operaator: Siim Lõvi/ERR
Montaaž: Rene Suurkaev/ERR
Täname: JAFFi meeskond, kino ArtisHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: