Olav Ehala: ma soovisin kunagi ka näitlejaks saada ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing, ERR

Reet Linna rääkis "Prillitoosis" Olav Ehalaga, uurides tema karjääri eredamate hetkedega kohta ning rääkides ka sellest, miks Olav Ehala ikkagi kõigi karjäärivalikute seast just muusikutee valis.

"Esimene avalik esinemine toimus esimeses klassis - ilmselt teati, et ma mängin veidi klaverit ning seepärast pandi aktusel esinema, kus ma mängisin tuntud laulu "Uhti uhti uhkesti"," ütles Olav Ehala "Prillitoosis" ja lisas, et päris sünnist saati ta ikkagi klaverit mänginud ei ole. "On tõepoolest üks foto, kus ma umbes pooleteist aastasena klaveri taga istusin."

Olav Ehala tõi välja, et tegelikult soovis ta kunagi ka näitlejaks saada. "Ma olin koos Lauri Nebeliga muusikakoolis, kus ma tutvusin Lavakunstikooli teise lennuga, kellest sai alguse Noorsooteater - ma mäletan, et mõtlesin toona, et see on üks tõeliselt lahe amet," ütles ta ja tõdes, et tema näitlejaks õppima ei läinud ning tal läks see tuhin ruttu üle, aga selle juhtumise peale saigi Lauri Nebelist just näitleja. "Ma õppisin muusikakoolis muusikateooriat ja kuigi ma algul mõtlesin, et see on üks kuiv ja igav amet, siis hakkas see aegamööda mulle meeldima - sain seal koolis ka headeks sõpradeks Uno Naissooga, kes ajendas mind minema Konservatooriumisse õppima just kompositsiooni."

See hetk, kui Ehala lugu kõlas esmakordselt laulupeol, on talle siiani väga tähtis. "See oli 1990. aastate alguses, kui minu kaks laulu "Nukitsamehest" olid kavas - ma ei mäleta enam täpselt, mis need olid, aga ma arvan, et "Kodulaul" ja "Päikeseratas."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: