Kohtla-Järve kunstnikeühendus tähistab ümmargust sünnipäeva näitusega ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kohtla-Järve kunstnike ühendus tähistas oma kümneaastaseks saamist esindusliku ühisnäitusega. Kümme aastat koostegutsemist on olnud loominguliselt viljakad.

Põlevkivimuuseumi valget saali täidavad kolmveerand sada taiest ligi kolmekümnelt Ida-Virumaa kunstnikult. Kümme aastat ühist tegevust on olnud igati viljakad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ühenduse esimehe Aivar Rihkranna sõnul on tehtud aktiivselt koostööd teiste maade kunstnikega. Nii näiteks on ühendus korraldanud oma liikmetele iga-aastasi Peterburi Kunstide Akadeemia õppejõudude meistriklasse.

"Alati on, kuhu areneda. Teiselt poolt, tulevad ju uued suunad, uued tendentsid, uued voolud. Sooviks, et need muutused peegelduksid ka meie loomingus. Et see ei lubjastuks ega stagneeruks. Ja uued suunad kindlasti tulevad," usub kunstnik Juri Horev.

Ühenduse kunstnikud viljelevad paljusid kujutluslaade, žanre ja tehnikaid. Näitusel on esindatud maale, bareljeefe ja joonistusi. Suur osa töödest kajastab traditsiooniliselt kohalikku põlevkivitemaatikat.

"Praeguse kunstnike ühenduse liikmetest on kolmandik meie kogus juba esindatud ja on olemas ka viimase mõne aasta temaatilised tööd otse kaevandusest niiöelda kaasaegses, realistlikus stiilis," kinnitas Kohtla-Järve põlevkivimuuseumi direktor Ainar Varinurm.

Ühenduse juhatuse arvates esindavad siinsed kunstnikud väärikalt Kohtla-Järvet nii Eestis kui ka raja taga. Praegu kuulub ühendusse kakskümmend seitse kunstnikku.

"Kogu aeg on liikmete arv kasvanud, siis tuleb kogu aeg uusi inimesi peale, uusi noori ja iga uus noor toob oma uued mõtted ja suhtumise. Seetõttu ma arvan, et kahekümne aasta pärast on pilt palju kirjum, palju huvitavam ja elujõulisem ja põlvkond annab põlvkonnale edasi oma teatejooksukepi," on Kohtla-Järve kunstnike ühenduse juhatuse esimees Aare Hanni veendunud.

Kohtla-Järve kunstnike ühendus näitused toimuvad kaks korda aastas. 

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: