Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Parim noor helilooja on Karl Tipp

Foto: ERR

Heliloomingu konkursi "Noor helilooja 2016" võitis Karl Tipp. Konkurss kuulub Eesti Muusika Päevade noortefestivali mini-EMP programmi. Võidutöö autorilt tellitakse järgmiseks aastaks uudisteos kammeransamblile.

21-aastane Karl Tipp õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni ja saksofoni, vahendas "Aktuaalne kaamera". Tema õppejõud Tatjana Kozlova-Johannes hindas oma õpilases mitmekülgsust. "Ta võib improviseerida, sest ta mängib ise ka saksofoni ja õpib seda EMTA's," ütles Kozlova-Johannes ja tõdes, et see on kindlasti soodustavaks teguriks.

Karl Tippile tõi võidu teos "Ilma" häälele, akordionile ja elektroonikale, mille ta kirjutas spetsiaalselt Eesti Muusika Päevade konkursile. "Teose sünd algas sellest, et ma ise kirjutasin teksti ja sinna hakkas muusika vaikselt peale voolama," selgitas Karl Tipp enda teose sündi. ""Ilma" oli esimene teos, mille ma kirjutasin lisaks ka elektroonikale - kindlasti oli ta eksperimentaalne, kuna seal sai kasutatud kõnelaulu maneeri."

Pala pealkiri "Ilma" vihjab võimalusele, et inimese loodust hävitav tegevus võib fataalselt pöörduda tema enese vastu. "Inimesed ei saa ilma looduseta, aga loodus saab ilma meieta ehk "Ilma" ongi maailm ilma inimesteta, natukene kurva lõpuga lugu," ütles Tipp ja küsis, kas inimesi on üldse maailma vaja.

Karl Tipp arvas ka, et muusikal võiks olla tänapäeva maailmas tasakaalustav roll. "Muusika on muutunud aina intiimsemaks ja otsesemaks, ent inimesed on muutunud pealiskaudsemaks ning muusika aitab mõista, mis tegelikult toimub," selgitas Tipp ja leidis, et vaikusel on tekkinud tänaseks väga suur tähendus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: