Meelis Süld Ghana külaelust: suurim üllatus oli see, milline aupaklikkus neil külaliste suhtes on ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Vikerraadio ajakirjanik Meelis Süld käis Ghanas, et jälgida sealset külaelu ning teha sellest ka dokumentaalfilm. "Ringvaate" stuudios selgitas ta, mis seal täpselt toimus ning kuidas eestlased selle külaga seotud on.

"Mina käisin Ghanas mitte raadiot, vaid hoopis filmi tegemas - ma käisin vaatamas, kuidas käib Ghana külaelu ning kuidas ka eestlased seda küla aitavad," tõi Süld välja, et sinna külla oli aga päris keeruline jõuda. "Tuli läbi Amsterdami lennata ja oli päris pikk teekond. Kui jõudsime pealinna, siis tuli veel edasi lennata ning ka mõned tunnid autoga edasi sõita." Ta ütles, et kuna teed on auklikud ja mitte kuigi kvaliteetsed, siis enamik juhid sõidavad slaalomit.

Meelis Süld tõdes, et neisse suhtuti Ghanas väga hästi. "See oligi ilmselt suurim üllatus, milline aupaklikkus ja heasüdamlikkus neil külaliste suhtes on." Ta selgitas, et kohaliku toidu maitsmiseks pidid nad seda enda kokalt paluma, kuna nende misjonimajas olnud kokk pakkus neile ikkagi pigem läänelikku toitu. "Nad söövad seal ka koeri, aga me ei teagi, kas ka meie koera süüa saime," ütles Süld, et seda nad küsida ei julgenud.

Eestlased on selle külaga seotud mitmel erineval moel. "Näiteks meie ERR'i filmigrupi poolt kingiti ühele lesknaisele kits - seal on selline süsteem, et kolme naise peale antakse üks kits ja kui see kits poegib, siis saab järgmine naine endale kitse ja niiviisi edasi," tõi Meelis Süld välja, et see on ka selline nii-öelda rahatasku nende jaoks. "Kui tuleb näiteks laps kooli saata või mingi suurem kulutus teha, siis on võimalik see kits maha müüa."

Film Ghana külaelust valmib juuni lõpuks, aga ekraanile jõuab see ilmselt järgmisel hooajal.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: