Olga Temnikova Kadri Mälgust: ta on täpsuse poolest justkui arst ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Ehtekunstnik Kadri Mälgu loomingut kommenteerisid "OP'is" galerist Olga Temnikova ning ehtekunstnik Tanel Veenre.

Olga Temnikova arvates pöörab Kadri Mälk ehete puhul eriti tähelepanu just materjalile. "Ta laseb materjalil olla, kuigi ta aitab sel võtta ka õiget kuju - see on väga peen, aga samas eriti võimas, kuna ta kombineerib erinevaid detaile ja tekstuure," tõi Temnikova "OP'is" välja ja lisas, et selle kõige tõttu meenutab Kadri Mälk pigem arsti. "Võimas on ta just seetõttu, et ta ei sega kedagi - Kadri ehetes kõlab justkui universaalne üksindus."

Ehtekunstnik Tanel Veenre tõdes, et Mälgu ehetes on igal kriipsul ja kivil oma mõte. "Iga detail räägib mingit tahku tema loost - ta on kunagi ise öelnud, et ei tee iluasjakesi," ütles Veenre, et kui ta seda toona Kadri Mälgu suust kuulis, siis oli tema hääletoon niivõrd kindel, et lihtsalt neid neid sõnu uskuda. Kindla märgina tõi Veenre välja ka orgaanika eelistamise sünteetikale. "Viimasel ajal on ta palju just gagaati uurinud - see on maa all suure surve tõttu enda tekstuuri kaotanud ürgpuit."

"Ta on nagu mingi ürgne kuninganna, keda tõmbab eriti elu tumedam pool," kirjeldas Olga Temnikova Kadri Mälgu kunsti sõnadega "1000 musta varjundit".

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: