Eesti Raadio Lastelaulustuudio tähistab 60. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Eesti Raadio Lastelaulustuudio tähistab juba 60. sünnipäeva. "Prillitoos" käis külas lauluõpetaja Eda Neideril.

Eda Neider alustas ansambli juures oma laulupedagoogitööd aastal 1955. "Olime tuntud ja tunnustatud igal pool, siin ja väljaspool Eestit. Nimeliselt olime Eesti Raadio tütarlasteansambel, aga paberi peal ei fikseeritud sellist asja ametlikult. See oli omamoodi asjaajamine, aga peaasi, et tuntus oli."

Eda Neider ja tema kunagised raadio laululapsed aitasid aluse panna lastelaulu populaarsusele ja arenemisele üle kogu Eesti.

Pärast 60 aastat töötab seesama laulustuudio veel ikka edukalt. Laste laulmise soov on sama suur, aga üht-teist on muutunud.

"Oleme sama suure kaarega ühendatud, mis hõlmab endas laulude õpetamist ja lastelaulude arendamist. Omal ajal olid eetris lastelaulude õpetamise saated, mis tähendab et nad püüdsid juba siis õpetada ja harida lapsi laiemalt kui see üks ringike. Püüe leida uut repertuaari, saada kontakti erinevate heliloojatega ja olla mitte ainult selle pundi teenistuses, kes meil käivad, vaid et sellest saaks hariduslikku kasu paljud Eesti lapsed, on siiamaani suur eesmärk," ütles muusikaõpetaja Kadri Hunt.

Kadri Hundi sõnul on laste laulmise tase läinud kõrgemaks. "Kui kuulan salvestusi, kuidas mina nelja-aastaselt laulsin, siis minu lapsed laulavad palju paremini."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: