Jõhvi kunstikooli galeriis avati Taani kunstnik Per William Peterseni kevadine näitus ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

13. maini on Jõhvi kunstikooli galeriis avatud Per William Peterseni maalide, skulptuuride ja graafika näitus "Esimene kord". 

Eesti kunstnike liidu Taanis sündinud liige Per William Petersen elab ja töötab Tartus juba kümme aastat, vahendas "Terevisioon". Ta on disainer ja kunstnik, kes on katsetanud skulptuuri, filmi, foto ja mitmete maalitehnikatega. Peterseni huvitab kõik, mis seondub meid ümbritsevate inimestega. "Kõige olulisem on inimese elu ning see, kuidas inimesed on igapäevaeluga toime tulevad ja mõtlevad muuta oma elu paremaks," tõi Petersen välja ja lisas, et vahel on inimestel õigus, aga vahel nad eksivad, mille kallal töötamine ongi tema arvates väga huvitav.

Enim keskendub tema looming õigusele ja võimalusele midagi vabalt teha, sest vabadust peab ta inimkonna arengus tähtsaimaks. Peterseni huvitavad elamisviisid, unistused, ellujäämistaktikad. Jõhvi kunstikooli direktor Mati Rutso arvas, et Per William Petersen on enda töödega viidanud eluliselt tõsistele teemadele. "Ometi on see aga ikkagi üllatusterohkem ja rõõmus näitus. See näitus tõi meie galeriisse justkui kevade."

Petersen sõnas, et tema arvates on kõige olulisem just see, mida me ei näe. "Kõik see, mida meil ei olegi otseselt võimalik näha." Ta peab Eesti kultuurikeskkonda kunsti suhtes elutervemaks kui Taanis, kus tema sõnul oodatakse kunstist vaid meelelahutust.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: