Haapsalu toomkirik otsib katuseremondiks raha läbi annetuskampaania ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kõik inimesed, kes annetavad Haapsalu toomkiriku katuseremondi annetuskampaania raames 41 eurot, saavad oma nime jäädvustada autahvlile, mis kinnitatakse kiriku katusele.

Haapsalu toomkirik on üks Läänemaa olulisemaid arhitektuurimälestisi ning mullu algas hoone katuse remont, vahendas "Aktuaalne kaamera". Piiskopilinnust haldav muuseum sai selleks 291 000 eurot pühakodade programmist, kuid väärikate vasktahvlite panekuks on puudu umbes 40 000 eurot. Seetõttu algatati eelmisel kevadel ka annetuskampaania. Toetades ettevõtmist 41 euroga, saab annetaja märgitud autahvlil, mis remondi lõppedes katusele üles seatakse. Kui kauaks need nimed aga sinna jääda võivad?

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärna arvas, et kui 150-200 aasta kirikule taas uut katust panna, siis väärivad need tahvlid kindlasti ka edasist säilitamist. Tänaseks on kogutud veidi üle 13 000 euro - Anton Pärn lootis, et annetused jätkuvad, kuid kinnitas, et isegi kui annetustega kogu summat kokku ei saada, peab kirikul järgmisel aastal uus katus peal olema. Vajadusel tuleb edasi lükata teisi linnuses plaanitud hooldustöid.

"Osad tööd, mida me oleme kavandanud, mis võib-olla katuse kõrval ei pruugi valmis saada järgmisel aastal, lõpetatakse ülejärgmisel, aga katus uue kattega valib kindlasti järgmisel aastal," tõdes Pärna. Tema sõnul oli annetuskampaania alustamise otsuse taga teatud määral ka soov ühendada kogukonda ühise eesmärgi taha. "Meil kõikidel on vajadus tekitada selline suur ühine meie tunne."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: