Tartu Ülikooli IT-keskuse arhitektuurivõistluse tulemused vaidlustatakse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu Ülikooli IT-keskuse arhitektuurivõistluse võitis osaühing "Arhitektid 11" tööga ICONICUM, mis on püüdnud suhestuda Vabaduse silla ja Ülejõe pargiga. Võistluse üks osalejatest vaidlustab tulemuse ja peab žürii koosseisu mitteusaldusväärseks.

Valitud arhitektuurne lahendus koondab IT-erialad, matemaatika ning majandusõppe ühte hoonesse, soodustades valdkonnaülest koostööd nii õppetöös kui ka teadustegevuses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võidutöö kaasautor Sander Paljak ütles, et nad soovisid võimalikult suurel määral suhestuda Vabaduse sillaga. "Teine oluline aspekt oli suhestumine Ülejõe pargiga, millele me tahtsime luua märgilise alguse või lõpu." Tartu Ülikooli IT-keskuse arhitektuurivõistlusega paralleelselt toimus Tallinnas Eesti Sisekaitseakadeemia uue peahoone arhitektuurivõistlus, mille tulemused selguvad homme.

Arhitektuuribüroo Kontekst juhtivarhitekt Karli Luik, kelle töö IO konkursilt kõrvale jäeti, on otsustanud vaidlustada nii žürii otsuse kui ka arhitektide liiduga kooskõlastamata jäetud žürii koosseisu. "Žürii on jätnud selle hindamata ja tõstnud kohe kõrvale, väites, et töö ei vasta tingimustele - tegelikult ei ole tõenäoliselt ükski töödest kooskõlas üldplaneeringuga, sest koostatakse alles detailplaneeringut, millega on võimalik viia sisse muudatusi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: