Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aapo Ilves üllitas võrokeelse kuldplaadi

Aapo Ilves
Aapo Ilves

Ilmavalgust nägi neljavärvitrükis kullavärvi ketas, millel tosin helirada - üheksa võrokeelset autorilaulu, üks joig ja kaks remiksi. Kogu muusika on Aapo Ilvese loodud, kolme loo sõnade juures on abiks olnud Jan Rahman.

Kirivane nime all üllitatud plaadil "Lindilves" löövad muusikutena kaasa Lili Lind, Vaiko Eplik, Jalmar Vabarna (Zetod), Jaanus Viskar (Zetod), Silver Lepaste (Winny Puhh), Alari "Päss" Piispea (Kõrsikud), Marju Varblane (Oort), Margus Tammemägi (Oort), Marja-Liisa Plats (Eeter), Remi Teras (Noorkuu), Romet Pott (Super Slinky), Kristjan Priks (Dagö, Vinland), Alar Kriisa (Cathouse Radio) ning Janek Murd (Eesti Pops). Selle olematu või imaginaarse bändi nimi ongi Kirivane. "Lindilvese" võrokeelne tähendus on "lendilves".

Plaadikujunduse eest kandsid hoolt Epp Margna ja Evelin Urm, masterdas Lauri Liivak.

"Helikeeleliselt olen ma soovinud luua muusikat nii, nagu soome-ugri noodid võinuks kõlada siis, kui tuhat aastat tagasi oleks asjad oluliselt teistmoodi läinud, kui me oleks saanud areneda ilma võõra usu vägivaldsete kultuurikatkestusteta, olles samal ajal muu maailma mõjudele ikkagi avatud," kommenteeris Aapo Ilves. "Kokku on saanud regilaul ja labajalg, boreaalne joiuviis ja samba, helletus ja rockiriff ja palju muud. Need autorilaulud, nimetatagu neid siis indie-folgiks, ugripopiks või milleks iganes, on oma juurtelt rohkem pärimus- ja pärismuusika, kui suvaline rahvaviisi jazztöötlus seda iial olema saab. Plaadil on laule, mis kõlanud teatrietendustes, võidutsenud konkurssidel, kõlanud koorilauludena või olnud teleseriaali tunnusmuusikaks."

Autor lisas ka vastused eeldatavatele küsimustele:

"Ei, te ei leia seda plaati Spotify'st.

Jah, see plaat sobib väga hästi ka autos kuulamiseks.

Jah, plaati saab kuulata ka inim- või lõuna-eesti keelt mittevaldav inimene, bukletis on kogu teave kirjakeeles olemas ning muusika tõlkimist ei vaja.

Esitlusi hetkel välja reklaamida ei ole."

CD väljaandmisel ei kasutatud Hooandja ega ühegi teise ühisrahastusplatvormi abi.

Plaadi üllitamist toetasid Hurmart OÜ, Saulerman OÜ, Verska Mineraalvee OÜ, AS Lõuna Pagarid, AS Räpina Paberivabrik, Räpina Kultuurkapital ning Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi Vana Võrumaa kultuuriprogramm.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: