Oskar Lehemaa: me peame kogema piirsituatsioone ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

29. aprillil keerab Haapsalu taas õuduse ja fantaasia lainetele. HÕFFist ja servapealsete žanride olemusest rääkis "OPis" õudusfilmispetsialist Oskar Lehemaa.

"See, mis õudusfilmi õudseks teeb, on mingi ürgne õud, mis inimestes peidus on," sõnas Oskar Lehemaa. "Need hirmud on kehaliselt erinevates kehaosades ja erinevad ajuosad käivituvad vastavalt teemadele. "Ma väga armastan sellist žanrit nagu body horror, kus peategelasel toimub koos vaimse muutusega ka mingi kehaline metamorfoos."

Lehemaa tõi näiteks David Cronenbergi "Kärbse", kus peategelane moondub filmi jooksul inimesest antropomorfseks kärbes-koletiseks. "Ja see häirib ja on väga hirmus."

Lehemaa seletas, et kui hea õudusfilm saab läbi, siis talle tundub, et ta justkui oleks kehaga käinud rännakul. "Kui on hea režissöör, siis ta suudab su haarata ja suudab su ka lahti lasta mingil hetkel ja kui sa seda teed kuskil pimedas saalis koos kolmesaja inimesega, kes on ka samamoodi investeerinud oma aega ja emotsioone sellesse filmi, siis minu jaoks ei ole paremat kogemust. See on super," rääkis Lehemaa.

Lehemaa sõnul inimesed aeg-ajalt vajavad hirmu ja adrenaliini aistingut. "Sest tegelikult me elame ikka väga turvalist elu. Kui kõik läheb hästi, siis me elu jooksul eriti palju piirsituatsioone ei koge. Aga mina usun, et tegelikult instinktiivselt me aeg-ajalt peame seda tegema… meid tõmbab sinnapoole. Ja me peame neid lõõre aeg-ajalt puhastamal," ütles Oskar Lehemaa.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: