Art Brussels kunstimessil on esmakordselt esindatud Eesti galerii ({{commentsTotal}})

22.-24. aprillini Brüsselis toimuval Art Brussels kunstimessil on esmakordselt esindatud Eesti galerii, kuhu on kaasatud lai siinsete kunstiprofessionaalide ring.

Art Brussels kuulub Euroopa vanimate ja juhtivamate kaasaegse kunsti messide hulka, kus tänavu on väljas 141 galeriid 33 riigist. Eesti väljapanek messil ning seotud üritused toimuvad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse eestvedamisel.

Kultuuriministeeriumi kunstinõuniku Maria-Kristiina Soomre sõnul arendatakse kunstimessil juba alanud kunstikoostööd ning valmistatakse ette võimalikke projekte Brüsselis 2018. aastal, mil Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik. Ta lisas, et Eesti kunstikontaktid on Belgiaga viimastel aastatel üha tihedamad ning toimivad nii organisatsioonide kui ka üksikkunstnike tasandil.

"Seekordne osalemine Brüsseli kunstinädalal on pikema protsessi loogiline etapp, mis omakorda annab jõulise impulsi lähiaastate koostöö arengule. Brüssel on maailma nüüdiskunstimaastikul oma positsiooni olulise keskusena kasvatamas, samuti on sealne kunstiturg Euroopa üks elavamaid. Seega on kohalolu sealsetel kaalukatel kunstisündmustel meie kunsti rahvusvahelistumisel oluliseks eelduseks,“ selgitas Soomre.

21. aprillil avataval Brüsseli kunstimessil osalevad Temnikova & Kasela galerii Flo Kasearu ja Visible Solutions OÜ teostega, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) osaleb non-profit sektsioonis Anu Vahtra installatsiooniga ning Ungari galerii Ani Molnár esitleb Marge Monko teoseid.

Lisaks on Brüsseli messi kunstiline juht Katerina Gregos valinud ühe Visible Solutions OÜ teose kaheksa skulptuuri hulka, mida eksponeeritakse messil eraldi esile tõstetud sektsioonis “Out of the Booth”. Samal päeval avatakse ka Brüsseli LaVallée kunstikeskuses Art Brussels’ kunstimessi paralleelüritus Poppositions "The Wrong Side“, kus Eesti kunstikirjastus Lugemik esitleb Marge Monko loomingut. Kaasaegsele fotokunstile keskendunud Contretype galeriis on aga 13. aprillist 5. juunini avatud Paul Kuimeti personaalnäitus.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: