Tristan Priimägi filmisoovitused ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tristan Priimägi rääkis täna "Terevisioonis" pikemalt kahest filmist.

"Cloverfieldi tee 10" režissöör Dan Trachtenberg

"Selge on see, et ta on žanrifilm, aga pole täpselt selge, mis žanr. On võetud elemendid väga erinevatest žanritest nagu näiteks suhtedraama, postapokalüptiline film, õudukas ulmekas, thriller ja need on pandud kokku kombinatsioonis, mis mõjuv värskena. Seni püsib realismis, kuni läheb ühel hetkel täitsa ebarealistlikuks. Ärge vaadake selle filmi plakatit, sest miskipärast vahel juhtub, et plakati peal on lõpplahendus juba ära toodud, mida tegelikult ei tohiks kunagi teha. Filmi mõte on selles, kuidas üks naisterahvas, kes on autoavariisse sattunud, leiab end aheldatuna keldrist ja tema vangistaja väidab, et see on kõik tema enda hüvanguks, sest maa peal on toimunud kohutav ökoloogiline katastroof ning enam ei ole võimalik maapinnale tõusta. Kolmas tegelane on veel üks noor mees, kes on ka sinna sattunud. Kogu mäng on kassi-hiire mäng selle ümber, kas mees valetab või mitte ja mis seal maa peal tegelikult toimub. See on lahe näide, kuidas on väheste vahenditega suudetud teha psühholoogiliselt äärmiselt mõjuv film."

"Bonus Track" režissöör Riho Västrik

"Sellised filmid on hädavajalikud kultuuriloolised pildikesed meie kultuuriheeroste elu ja ajaloo sissevaatesse. Samas on selliste filmide probleem, et kui on selline mees nagu Sven Grünberg, kes on tuntud nii helilooja kui budistina, siis on seda kõike poolteteist tundi pakkida natuke suur ülesanne, mistõttu sellist tüüpi filmid jäävad natuke ülevaatlikuks. Nad võiksid olla väga head koolitunnis. Võiks vabalt olla Eesti kultuuriloo kursus, kus iga kord näidatakse ühte sellist filmi ja räägitakse taust lahti. Siin on valitud pisut referatiivsem tee, valgustamaks Grünberigi elu ja tegemisi."

Tänasest algab kinos Sõprus komöödiafilmide festival, kus on need filmid, mis on end aastakümnete jooksul tõestanud.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: