Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjanike liidu uus esimees Tiit Aleksejev: minu erakond on eesti kirjandus

22. aprillil toimunud üldkogul valiti kirjanike liidu uueks esimeheks kirjanik Tiit Aleksejev, kes sai 157 poolthäält. "Aktuaalse kaamera" stuudios rääkis ta enda esimestest plaanidest.

Kirjanike liidu uus esimees Tiit Aleksejev peab esmatähtsaks küsimuseks kirjanikupalka. "Tahaks väga tunnustada kultuuriminister Indrek Saart, kes sellise avangu tegid ja mul on hea meel, et on märke, et me saame sellle pilootprojektiga edasi minna." Samuti tõi Aleksejev "Aktuaalses kaameras" välja, et oluline on suhelda ka teiste loomeliitudega, sest praegune seis on sündinud tänu sellele, et tehti koostööd kunstnike liiduga.

Eesti kirjanduse maailma jõudmiseks peab Aleksejev kõige olulisemaks osaks just tõlkijaid. "Tõlkijatel on selles osas eriline roll - Eesti kirjandus saab jõuda maailma vaid läbi täismahus tõlgitud käsikirjade, mis üldjuhul on inglise keeles." Poliitikasse minemist peab Aleksejev kindlasti mõistlikuks, kuid ise ta seda teha ei plaani. "Minu erakond on eesti kirjandus."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: