Siim Nestor Prince'ist: ta ei ole ennast kunagi kuulajatele avanud ({{commentsTotal}})

Foto: Facebook

21. aprillil lahkus meie seast muusik ja poppikoon Prince, kelle surma täpne põhjus on siiani teadmata. "Ringvaates" oli külas muusikakriitik ning Prince'i suur austaja Siim Nestor, selgitamaks tema olulisust.

Siim Nestor tõdes "Ringvaates", et esimesi uudiseid Prince'i surmast lugedes oli ta suures šokis. "Kõigepealt üritasin ma end veenda, et see ei ole tõsi ning tegu on vaid esialgse uudisega, mille juures hakatakse uurima, kes siis tegelikult ikkagi Prince'i kodu liftist surnuna leiti." Nestor kinnitas, kui ta sai aru, et see on ikkagi tõesti Prince, siis läks šokk suuremaks ning paanika kasvas. "Ma üritasin sisendada endale, et ta on lihtsalt üks kauge inimene ning eemalolev poppstaar, kes ei ole mulle tähtis."

"Tal oli väga palju häid laule, mis olid ka teineteisest erinevad," pidas Siim Nestor tema edukuse aluseks ikkagi muusikat. "Kindlasti on tema külgetõmbes palju ka seda, et ta on olnud müstiline kuju. Ta ei ole ennast kunagi täielikult avanud." Täpset põhjust aga Nestor öelda ei oskagi, miks Prince inimestele niivõrd palju meeldib. "Mulle hakkas ta meeldima, sest ta oli täiesti erinev - see, kuidas tema muusika kõlas, oli erinev ning tal on nii kõlaliselt kui ka meloodiliselt täiesti omapäraseid asju." Samuti tõdes Nestor, et talle meeldis ka Prince'i välimus. "Tema vasikasilmi võiksin vaadata tunde."

Prince oli ka viimasel aastatel endiselt aktiivne. "Tal ilmus eelmine aasta kaks plaati, mis olid tegelikult üsna kehvad," kinnitas Siim Nestor, et Prince'i suurimaks tugevuseks olid aga kontserdid. "Tema kontserdid on küll sellised asjad, mida soovitasin kõigil inimestel elus vähemalt korra kogeda kogeda," selgitas Nestor ja lisas, et Prince tegi oma kontsertidest eufoorilised peod, mis ei kujutanud endast pelgalt istumist ega ülevalt-alla vaatamist. "Need olid peod, kus eufooria tõusis lakke."

Enda isiklikku lemmiklugu Siim Nestor otseselt välja tuua ei oskagi. "Tema loomingu esimene kümneaastane periood on selline, kus on umbes 300-400 lugu, mille seast ma võiks valida selle kõige parema loo - ma olen oma peas küll teinud tabeleid, kus järjestan lugusid, aga see muutub koguaeg."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: