Karin Pauluse kogumik jutustab Eesti sisearhitektuuri arenguloo ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Karin Pauluse kogumik "Sajand sisearhitektuuri" jutustab Eesti sisearhitektuuri arenguloo alates Endla teatrist lõpetades Kultuurikatla ja Lennusadamaga. Teos on rikkalikult illustreeritud jooniste ja arhitektuurifotodega.

Karin Paulus ütleb raamatu saatesõnades, et võrreldes ajas püsiva arhitektuuriga on sisekujundus õrn ja kaduv kunst. Ka raamatu koostamine osutus keeruliseks, sest paljudest märgilistest sisearhitektuuriteostest pole enam jälgegi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ühelt poolt leidsin mitmeid haruldasi jooniseid, samuti muuseumidest ja erakogudest fotosid ning mitmed objektid," ütles Karin Paulus.

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna arhiiv sisaldab tudengite töid alates 1930ndatest aastatest kuni tänase päevani. Kõikide legendaarsete sisearhitektide, kelle töödest raamatus juttu on, esimesed katsetused on arhiivis olemas.

EKA sisearhitektuuri osakonna juhataja Hannes Praks tõi välja Mait Summataveti 600 kohaga klubi. Mait Summatavet on legendaarne Eesti sisearhitekt, kes alustas praktiseerimist kooli ajal.

Hannes Praks ütleb, et Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna juured on sügavalt Eesti sisearhitektuuri ajaloos ning soovitab Karin Pauluse koostatud raamatuga tutvuda kõikidel tulevastel sisearhitektidel. "Ta annab tervikliku pilti saja aasta lõikes, mismoodi eriala on arenenud ja kuidas on kvaliteetne ruum ajas muutunud. Minu jaoks on eriti põnev see ajalooline lõik, mis on end ajas tõestanud. Tänapäeva on raske hinnata, aga mineviku valik on väga väärikas ja huvitav."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: