Tiit Aleksejev: lugejad muutuvad ehk loetakse rohkem internetist ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

22. aprillil valiti kirjanike liidu uueks juhiks kirjanik ning ajaloolane Tiit Aleksejev, kes rääkis "Terevisiooni" stuudios mõne sõnaga nii enda plaanidest kui ka laiemast vaatest kirjandusele.

Kirjanike liidu uus juht Tiit Aleksejev kinnitas "Terevisioonis", et juba 19. sajandil räägiti, justkui kirjandus oleks oma aja ära elanud. "Kirjandus muutub ja lugejad muutuvad - ma nägin seda enda tütre pealt, kelle puhul mulle algul tundus, et ta ei loegi, aga siis ma mõistsin, et ta luges täiesti teisi tekste," ütles Aleksejev ja lisas, et loetakse rohkem internetist, kuid kirjutatakse ka palju, mis on viinud lugemise-kirjutamise tasakaalu paigast ära. "Samas ma ei leia, et selles midagi katastroofilist oleks."

Tiit Aleksejev nentis, et 2016. aastal soovitakse lugeda just tänapäeva probleemidest ning sellest, mis Eestist saab. "Siinkohal võib tuua näiteks Paavo Matsini "Gogoli disko" - see on omalaadne hoiatusromaan eesti keele ja kultuuri kohta," tõi Tiit Aleksejev välja ja tõdes, et see ei ole masendav romaan, aga seda tasuks lugeda lahtise meelega. Sealjuures leiab ta ikkagi, et ajalugu pakub samuti inimestele alati huvi. "Meie lähiajaloos on teemasid, mis on jäänud veidi lahti kirjutamata - ma usun, et inimestel see huvi püsib."

Sombust ja vihmast ilma peab Tiit Aleksejev heaks nii kirjanike liidu juhi töö tegemiseks kui ka kirjutamiseks. "Ei ole paremat halvast ilmast."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: TerevisioonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: