Sõltumatu Tantsu Laval näidatakse, mis on enne sõnu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1462015108000 | amCalendar}}
"all tomorrow's parties" Autor/allikas: Pressimaterjalid

11. mail esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Inga Saluranna ja Hendrik Kaljujärve lavastus "all tomorrow’s parties", mille fookus on suunatud stiimulitele ja impulssidele, mis valmistavad ette meie sõnu ja tegusid.

Autorite sõnul on keeruline määratleda teose vormilist kuuluvust, kuivõrd ükski kasutatav meedium ei domineeri ega asetu kesksele kohale. Kõne all olevateks meediumiteks on nii videokunst, ruumiloome, esitus, muusika, valguskunst kui ka sõnajõud. Nende vahenditega joonistatakse vaataja ees lahti üks hetk, mis pealtnäha ei pruugigi olla kõnekas, kuid ometi on ta salvestunud. Sellesse pilti on jäädvustunud midagi, mida seal kujutisena ei ole. Vaataja ees harutatakse lahti ühe kaadri ja ühe mõtte anatoomia. See on justkui seisev kaader, mis harutatakse tükkideks lahti, et publik võiks tajuda ja mõista salvestunud hetke olemust. Autorid nimetavad seda omamoodi mõtete lugemise aparaadiks.

"all tomorrow's parties" esietendus on Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval 11. mail kell 19.00 (etendused veel 12., 18., 20., 24., 25. mail). Samuti jõuab lavastus 27. mail Tartu Uue Teatri lavale.

Sõltumatu Tantsu Lava on alati olnud avatud julgetele ja põnevatele lähenemistele nii liikumis- kui teatrikunstis. Sõltumatu Tantsu Lava juht Triinu Aron tunneb head meelt, et STL saab koostööd teha silmapaistvate loojatega nagu Hendrik Kaljujärv ja Inga Salurand, kelle vaatepunkt lavale rikastab oluliselt meie teatripilti.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: