Õudusooper "Kruvipööre" sündis läbi mängu ({{commentsTotal}})

Foto: Hooandja

Rahvusooperi Estonia kammersaalis etendub homme ja ülehomme Benjamin Britteni muusikale kirjutatud õudusooper "Kruvipööre".

Lavastuse toovad algusest lõpuni lavale tudengid muuhulgas Eesti teatri- ja muusikaakadeemiast, Viljandi kultuuriakadeemiast ning Tallinna tehnikakõrgkoolist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Dirigent Ingrid Roose sai idee kammerooperiks Youtube'ist. "Ma olin endale pähe võtnud, et võiks teha ooperi, võiks pakkuda praktikat iseendale ja oma kaasõpilastele ja siis ma veetsin umbes kolm päeva internetis, otsisin, otsisin ja kuulasin ning kuidagi see ooper jäi sõelale siis, et osutus valituks," selgitas dirigent Ingrid Roose.

"Kruvipööre" jutustab vanast majast, mis ei taha oma minevikust lahti lasta. Et tegu on Henry Jamesi kummitusjutul põhineva õudusooperiga, selgus hiljem ega olnud eesmärk omaette. "Dirigendina muusika tuli kõigepealt ja siis ma hakkasin vaatama, millest see ooper räägib ja kes on osalised ja tegelased," tõdes Roose.

Proovidega alustati novembris ning algus oli raske. Samas tuli tükile kasuks see, et kogu trupp on vähese kogemusega, mistõttu puudusid stambid selle kohta, kuidas midagi peab tegema ning protsess oli väga mänguline.

"Me mängisime väga palju kõikides proovides, leiutasime etüüdide-mängude kaudu asju, ma ei tulnud valmis misanstseenidega proovi, vaid me leiutasime neid vaba mängu kaudu. Nii või teisiti oli meil väga lõbus," kinnitas lavastaja Laura Kalle.

Suure töö tulemust näeb vaid kahel korral ehk homme ja ülehomme õhtul rahvusooperi kammersaalis.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: