Tallinna südalinn saab uue ilme ja peatänava ({{commentsTotal}})

Tallinna südalinn saab 2020. aastaks uue ilme ja peatänava. Piirkonnas renoveeritakse Rävala ja Estonia puiestee vaheline Rävala kvartal, millele lisanduvad Kaubamaja ja Viru keskuse ning nende ümber jääva avaliku linnaruumi arendused. Täna tutvustati Rävala kvartali planeeritud ehitusmahte.

Arendaja Brave Capitali ning KOKO arhitektide eesmärk on muuta südalinn atraktiivseks keskuseks, kus elu ka õhtuti pärast büroode sulgemist välja ei sure, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praeguse Rävala puiestee ja Estonia puiestee vahelisele alale kerkib kaht tänavat ühendav 70 000 ruutmeetri suurune Rävala Galerii, mis jaguneb büroo-, teenindus- ja kaubanduspindade vahel. Ligi 1000 kohaga maa aluste parklate rajamiseks tuleb osa praegusest hoonestusest lammutada, uute hoonete maht jääb väidetavalt praegusega samaks.

Täna avalikustati planeeringut, konkreetsetest fassaadide lahendustest saab rääkida hiljem. "Mahavõtmisele läheb kogu maht, mida tunneme Meloni kaubamajana. Sinna lisatakse kolm maa-alust korrust ning ehitatakse hoone tagasi. Samuti Rävala 8 hoone, mis koosneb kahest kõrgemast ja madalamast osast," kommenteeris Brave Capitali arendaja Veljo Kuusk.

Rävala galerii arhitektuurilahendused ja projekti koostasid KOKO Arhitektid. Meeskonda on kaasatud ka linnakeskuste projekteerijad Londoni büroost Benoy ning Göteborgi RStudiost.

KOKO Arhitektide esindaja Andrus Kõresaare sõnul tutvustatakse fassaadilahendusi eelkõige Tallinna linnaplaneerimisametile ja muinsuskaitse osakonnale, et olla veendunud lahenduste sobituvusest kõigi linna poolt esitatavate nõuetega.

"Mulle meeldivad kesklinnad, mis on tihedad, kus hooned on inspireerivad ja kõrged. Hubasust ma ei oska välja tuua, aga selgelt muutub kesklinn jalakäija ja jalgratta sõbralikumaks – väheneb autoliiklus. Sellele, et inimesed saaksid paremini üle tänavate, on palju mõeldud," ütles Kõresaare.

Rävala kvartali ehitustööde maksumus on umbes 60 miljonit eurot ning ehitustööd peaksid saama valmis 2020. aastaks.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: