Kirjandusfestivalil Prima Vista kuuleb esmakordselt taani biitluulet ({{commentsTotal}})

Claus Høxbroe
Claus Høxbroe Autor/allikas: Prima Vista

4.-7. maini toimuv kirjandusfestival Prima Vista rõõmustab sel aastal kõiki luule austajaid. Festivalil astub esmakordselt üles taani luuletaja Claus Høxbroe, kes tähistab sel aastal oma luuletajakarjääri kümnendat juubelit ja kellest on selle aja jooksul saanud taani kirjandusmaastikul tuntud nimi.

"Claus Høxbroe loomingu keskseks teemaks on Kopenhaageni linnaelu. Luuletaja mitmekülgset luulemaailma toetab tema enda värvikas tegelaskuju ja haarav esinemisstiil," tutvustas Prima Vista programmijuht Helena Nagelmaa. "Ta mitte ainult ei esita lennukalt oma tekste, vaid põimib nende vahele improvisatsiooni, olles pidevas suhtluses publikuga. Høxbroe luule ja teda saatva pianiast Oscar Gilberti jazzilike kõlavärvide ja rütmide saatel saab Prima Vista publik osa tänapäeva taani beat-luulest."

Claus Høxbroe ja Oscar Gilberti esinemised toimuvad 5. mail kell 20 Tartus Vilde lokaalis ja 6. mail kell 18 Kirjanike majas. Høxbroe ja Gilbert on esimesed külalised Taanist Prima Vista festivalil.
Tekste esitatakse luuleõhtul taani ja inglise keeles, õhtut juhib Tobias Koch. Ettekandmisele tulevate luuletuste eestikeelsed tõlked kuvatakse publikule seinale. Tõlgete autor on Eva Velsker.
Kirjandusfestival Prima Vista toimub tänavu 13. korda. Eale sobivalt lubab festival tuua Tartusse müstikat ning salapära, kandes seekord alapealkirja "Müstifiktsioon".

Claus Høxbroe ja Oscar Gilberti esinemine saab teoks tänu Taani Kunstifondile, Taani Suursaatkonnale Eestis ja Kirjanike Liidule.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: