Jaak Allik palub ministeeriumitelt abi Vene Teatri eelarvemiinuse katmisel ({{commentsTotal}})

Foto: Фото: Scanpix

SA Vene Teatri nõukogu esimees Jaak Allik saatis kultuuriminister Indrek Saarele pöördumise, milles palub kultuuriministeeriumi ja rahandusministeeriumi abi teatri eelmise aasta eelarves oleva 115 329 euro suuruse miinuse katmisel.

Eelarve puudujäägi põhjustas nõukogu valearvestus tulude planeerimisel, kuna teater planeeris tuludesse eraisiku annetuse, mis eelmisel aastal jäi tulemata. Vene Teatri juht Tõnu Lensment ütles "Aktuaalsele kaamerale", et teatril on olemas oma plaan, kuidas olukorraga toime tulla.

"Meil ei ole mingit võlga, vaid meil on vähem vahendeid kasutada. Ma ei tee siin niisama head nägu, vaid mul on hea meel selle üle, et õnnestub, meil on omatulu tõusnud, oleme sundinud, pingutanud, oleme suutnud kulusid kokku kärpida nii palju kui annab ja täiesti võimalik on," lausus Lensment.

Annetusi tegi Vene Teatrile Loksalt pärit Maksim Liksutov, kes praegu on Moskva aselinnapea transpordi alal. Lensmendi sõnul oli tegemist puhtakujulise metseenlusega, hea tahte avaldusega. "Rein Langiga, toonase kultuuriministriga kohtusime ja mõtlesime, et äge võimalus, kuidas rakendada. Tol hetkel, nagu mina aru sain, ei olnud see, et oleks olnud Marat Gatsalovi kaasavara, ei, see raha oli heast tahtest turul ootel, ootas häid ideid," rääkis Lensment.

Vene Teater näeb eelarve puudujäägist väljatuleku võimalusi kulude rangemas kontrollis ja mõnede töölepingute muutmist koosseisulisest lepinguliseks. Kultuuriministeerium kavatseb enne omapoolsete otsuste tegemist kohtuda sihtasutuse nõukoguga.

"Meil on sihtasutused, kelle suhtes me eeldame ja tahame, et nad on väga iseseisvad. Minu isiklik seisukoht on, et sihtasutus peaks saama oma probleemidega eeskätt ise hakkama ja sellest lähtuvalt oleme ka meie käitunud," lausus kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: