Anu Auna debüütfilm "Polaarpoiss" jõuab sel nädalal kooliõpilasteni ({{commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Anu Auna debüütfilm "Polaarpoiss" räägib loo noorte inimeste eneseleidmisest ning rasketest valikutest kutsumuse ja armastuse vahel. Sel nädalal toimuvad filmi erilinastused kooliõpilastele.

Filmi idee sündis režissöör Anu Aunal kaheksa aastat tagasi läbi isiklike kogemuste. "Päris alguses, kui ma kirjutasin esimese stsenaariumi, siis oli "Polaarpoiss" film noormehest, kes on bipolaarne ja soovib minna Berliini fotograafiat õppima, aga teda takistab unistuse poole pürgimisel käitumishäire. Stsenaariumit arendades soovitas mulle minu stsenaariumitoimetaja Franz Rodenkirchen et psüühikahäiretega inimestest on väga palju filme tehtud ja katsu leida väheke huvitavam vaatenurk sellele haigusele ja nii see muutus filmiks, kus peategelane teeskleb oma tüdruku käitumishäiret bipolaarsust, et sellega vabaneda vastutusest oma tegude eest, kuid selle abil päästa oma unistus," rääkis Aun "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinna Saksa gümnaasiumi 11. klassi õpilane Cecilia Carol Raag tõdes, et filmi teema kõnetas vägagi, sest see on inspireeriv noortele, et nad oma unistuste poole püüdleks. "Ja see armumise kohapealt ka, kuidas need noored, nagu režissöör ise ka ütles, et olid sunnitud oma suhte ohverdama, eriti see poiss, et oma fotograafia unistus täide viia, et milliseid ohverdusi tuleb elus teha," rääkis Raag.

Psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa usub, et film paneb vaatajad mõtlema ja arutlema väga olulistel teemadel, millest ühiskonnas siiani vähe on räägitud. "See on suurepärane et nendest teemadest räägitakse ja tehakse seda kunsti vahenditega, teiselt poolt oli päris ehmatav näha, kuidas näidati, mis toimus haigla kontekstis," lausus Oidermaa.

Jaanika Arumile, kes kehastab filmi üht peategelast, maniakaal-depressivse häire all kannatavat Hannat, oli roll suur väljakutse. "Minu jaoks ta on väga selgelt noortefilm põhikooli- ja keskkooliealistele noortele, et teadvustada seda probleemi ja käitumishäiret, millest väga palju ei räägita ega teata ja mida siis teha, kui sa saad teada, et sinu lähedasel on selline häire, et mis on need ohumärgid ja kuidas toeks olla," rääkis Arum.

"Polaarpoisi" eellinastused kooligruppidele toimuvad sel nädalal Tallinnas, Pärnus ja Tartus, vabalevisse jõuab film järgmisel nädalal.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: