Reet Weidebaum jagas teatrisoovitusi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

ERR-i kultuuritoimetaja-saatejuht Reet Weidebaum rääkis neljapäevases "Terevisioonis" kolmest uuest teatritükist.

"Paradiis" Von Krahli Teatris

"Igaüks leiab sealt midagi täiesti erinevat. Minu jaoks selle lavastuse kõige suurem üllataja oli Mart Kangro. Selles loos on tal selline roll, et ma lihtsalt ei ole ammu midagi niisugust näinud. Ma ei saa ära rääkida, mida ta teeb, aga ta minu meelest sooritab mingeid rolle, mis kindlasti peaks praegu minema mingite žüriide nimekirja, mis siis järgmisel aastal auhindu võiks hakata korjama. See oli uskumatu, mida tema seal teeb, aga seal on muud ka - Kairi Mändla kujundus on kuidagi pööraselt lopsakas ja värviline ja paradiislik. See on selline lavastus, mida ma julgen soovitada ka neile, kes muidu ehk ei julge sinna Von Krahli minna. Aga selles loos on ikka väga sügav sisu, ta koosneb sellistest väikestest improvisatsioonidest või sketšidest."

"Väljaheitmine" Eesti Draamateatris

"See lavastus räägib 90ndatest aastatest ja 90ndate aastate väljarändest meilt siit välja. Antud hetkel, kus see pagulaste teema on meile nüüd nagu teistpidi tagasi jõudnud, siis hakkavad seal tööle mingisugused väga sügavad teemad ja sisud. Ta on hästi rokkiv ja noortepärane ja seal on live-bänd, mis kogu aeg saadab lavastust, mida ei ole mina ammu näinud. Ülitõsise teema ja rokkiva stiiliga kokku pandud Hendrik Toompere juuniori poolt."

"Varjuprohvet" VAT teatris

"Tegemist on kõhedusdraamaga. Kogu see lugu on kantud mingisugusest muhedusest. Hargla ka küpseb kogu aeg, tema tekst läheb nagu sujuvamaks ja usutavamaks ja veenvamaks. Ja lugu on muidugi põnevalt üles ehitatud. See on siis nendele, kes armastavad natukene sellsit krimivärki, aga ei unusta ka lusti. Tegelikult kõigi kolme lavastuse ühisomadus on ka väga head kujundused."

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: