Laupäevane loodusdokk viib prints Charlesi kuninglikku aeda ({{commentsTotal}})

2010. aastal möödus 30 aastat, kui prints Charles alustas Highgrove House’is, oma maamaja ümbruses kuue hektari suuruse aia rajamist.

Nüüdseks on saanud mitmest eripalgelise osaga (geomeetriline Päikesekella aed, lilleaasad, Tammede templid) aiast tegelikult aedade süsteem, mille ülesehitust, vormirohkust ja üllatusmomente pakkuvaid üksikasju näeb aastas 30 000 külastajat. Saadud tulud suunatakse printsi heategevusprojektidesse.

Kuulus on ka Suursaal, kus korraldatakse erinevaid üritusi ja kontserte.

Filmis on ühendatud printsi looduslembus ja muusikaarmastus - Walesi prints ning Cornwalli hertsoginna võõrustavad esiettekannet, 30 aasta pikkusele kuninglikule aiapidamisele pühendatud Highgrove’i süiti, mille tema kuninglik kõrgus tellis Patrick Hawesilt. Kuuleme, kuidas aias leiduv väljendub helide keeles.

Eesti vaatajalegi tuttav Alan Titchmarsh toob meie ette aia võlud ning tutvustab seda rajanud tippaednikke, jalutab koos printsiga aias, kus avatakse veidi tema kõrgeaususe hinge tagamaid ja arvamusi loodusest, keskkonnahoiust ning muusikast.

Dokumentaalfilm "Kuninglik aednik" jõuab ETV ekraanile täna õhtul kell 18.40.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: