Kanuti Gildi SAALis näeb inimlikust uudishimust sündinud lavastust ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kanuti Gildi SAALis on sel nädalavahetusel võimalik vaadata lavastust, mis on sündinud inimlikust uudishimust. Eesti koreograafi Mart Kangro teine koostöö Saksamaal tegutsevate kolleegide Christina Ciupke ja Nik Haffneriga kannab pealkirja "new work" ning see esietendus mullu novembris Berliinis.

Lavastus on üles ehitatud mängulisele dialoogile, kus osalejad esitavad üksteisele küsimusi, mis seostuvad isiklike mälestuste ja kogemustega. Üksteist provotseerides püütakse jõuda ootamatute paljastuste ning seosteni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Küsimused on väga isiklikud, kuid minu kogemus ütleb, et mida isiklikumatel teemadel vestlus käib, seda kergem on seda üle kanda ka laiemasse ühiskondlikku konteksti," ütles koreograaf ja tantsija Nik Haffner.

Ehkki laval toimuvaks on kokku lepitud kindel struktuur, on tegevuse käigus rohkelt improviseerimisruumi ning võimalus ehedate üllatusmomentide tekkeks.

"Proovime esitada küsimusi, millele alati ei saa vastata sõnadega, vaid näideldes ja püüame seeläbi tekitada õhustiku, kus valitsevad erinevad meeleolud. Ja kuna publik on meie ümber, siis püüame ka teda kaasa haarata. Osa vaatajaist liitub meie reisiga sujuvalt, aga on ka neid, kellele see on keeruline. Oleme jõudnud tantsu ja teatri hübriidvormini, mille puhul osad küsivad, kus on muusika ja tants, aga meie jaoks on see koreograafia, suhtlus ja kohtumine sõnade ja keha vahel," ütles Haffner.

Lavastust "new work" mängitakse Saksa kevade raames tänasest pühapäevani Kanuti Gildi SAALIS.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: