Hollandi lavastaja pani inimesed tänavatel kangestunult lebama

Foto: ERR

10. mail võis mitmel pool Tallinnas näha õõvastavat pilti noortest inimestest, kes lebasid kangestunult linnatänavail, tekitades möödujais vastakaid tundeid. Õnneks oli tegemist siiski vaid ühe osaga Hollandis tegutseva lavastaja Julian Hetzeli lavastusest "Vormides hirmu".

Amsterdamis elav ja töötav Julian Hetzel on muusik ning etendus- ja visuaalkunstnik, kelle töid on esitanud paljud Euroopa tähtsamad teatrifestivalid, vahendas "Aktuaalne kaamera". Tallinnas esitatav lavastus koosneb kahest teineteist täiendavast osast - etendusest, mis toimub Vaba Lava saalis ja performance'itest Tallinna linnaruumis. Hetzel püüab oma töös analüüsida ja purustada kollektiivseid hirme, mis inimestes on tekkinud viimasel ajal nii otseste kogemuste kaudu kui ka meedia vahendusel.

"Ma loon hirmuäratavaid pilte ja püüan samas seda hirmu, mida nad tekitavad, leevendada selle kaudu, et midagi ei ole juhtunud, kõik on kontrolli all ja inimesed teevad seda vabatahtlikult," ütles lavastaja Julian Hetzel. "Nad lamavad maas ja räägivad inimestega ja kuna see pole see, millena ta paistab, purustatakse või muudetakse tegelikult eelarvamused, mis meie kollektiivses teadvuses peituvad."

Linnaruumi aktsioonis teevad kaasa eesti näitlejad, tantsijad ja teised vabatahtlikud. Osatäitja Laura Kvelstein tõdes, et tema tunneb ennast mugavalt, aga inimesed, kes mööda lähevad, tunnevad ennast vist vastupidi just ebamugavalt. "Päris paljud küsisid ja muretsesid, et neil oleks süda peaaegu seisma jäänud - üks härrasmees fantaseeris teemal mulle kuuma kohvi kõrva valada, mis oli huvitav."

Linnaruumi aktsioonide koht ja aeg on kirjas Vaba Lava Facebooki lehel. Rahvusvahelise trupi etendused "Vormides hirmu" toimuvad reedel ja laupäeval Vabas Lavas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: