Rasmus Rammo "Polaarpoisist": Eesti filmil on luksus kasutada ainult kuulsaid näitlejaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader filmist

10. mail jõudis kinodesse värske Eesti film "Polaarpoiss", mis on režissöör Anu Auna debüüdiks täispikkade mängufilmide vallas. "OP-is" kommenteerisid uut teost nii filmikriitik Rasmus Rammo kui ka muusikud Hando Jaksi ja Johanna Eenma bändist I Wear* Experiment.

Rasmus Rammo liigitab "OP-is" "Polaarpoisi" küll noortefilmiks, kuid ei pea seda žanrimääratlust nii ühekülgseks. "Ma ütleksin pigem, et see on lihtsalt hea film ning siis ei olegi kuigi oluline, kellele see suunatud on - ma usun, et see sisu resoneerub erinevate inimeste ning vanusegruppidega." Sealjuures peab ta filmi tempot ka üsna kiireks, mistõttu erineb "Polaarpoiss" paljudest teistest Eesti filmidest. "Aeglane ja liiga sünge see film ei ole - psühholoogilist aspekti ja bipolaarsust seal väga ei analüüsita ning igav ei tohiks hakata."

Film "Polaarpoiss" kujutab ka inimese hullumist, hullust ning selle teesklemist, mis õnnestus Rasmus Rammo arvates eriti hästi. "Stsenaarium on väga usutav ja dialoogid on väga autentsed, mis Eesti filmile ei ole väga enesestmõistetav," tõdes Rammo ja lisas, et näitlejatööde puhul hämmastas teda see, kuivõrd palju tuntud näitlejaid oli ka kõrvalosades. "Ivo Uukivi ütles ainult paar lauset, Jaan Rekkor samamoodi, Ago Andersoni puhul ma polegi kindel, kas ta tegi suu lahti - Eesti filmil on selline luksus, et nad saavad kasutada ainult kuulsaid näitlejaid."

Teatud festivaliedu peab Rasmus Rammo "Polaarpoisile" täiesti võimalikuks. "Mingitele festivalidele sobib film kindlasti, kus selliseid kunstifilme hinnatakse - ma hakkasin ka mõtlema, kas see film võiks kandideerida Oscaritele, kuid selleks ei ole "Polaarpoiss" piisavalt kõnekas," tõdes Rammo ja nentis, et film ei paku siiski kuigi pikaks mõtteainet. ""Polaarpoisil" on aga palju mõistetavam ja selgem sõnum, kui viimati kinodesse jõudnud Triin Ruumeti filmil "Päevad, mis ajasid segadusse"."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: