Marge-Ly Rookäär jagab kontserdisoovitusi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Klassikaraadio Marge-Ly Rookäär rääkis täna muusikasündmustest, mida lähiajal võiks külastada.

Põhjamaade sümfooniaorkester, dirigent Anu Tali - 18. mail Tartu Pauluse kirikus

"See on ligi 20 aastat Eestis tegutsenud orkester, mis koosneb rahvusvahelistest muusikutest, aga nende kohtumispaik on Eestis. Selles orkestris mängivad maailma tähtsate orkestrite solistid. Kolm väga kihvti teost - Brahms, Dvořák, Schumann. Anu Tali on üks nendest dirigentidest, kes teeb midagi selle heaks, et kasvaks noor publik ja ka seekord saab umbes 1500 koolilast tasuta muusikaelamuse."

Kammerkoor Head Ööd, Vend - 15. mail Viljandi Jaani kirikus

"Pärt Uusberg on nimis, mis ma arvan, et ütleb kõikidele. Temal on kammerkoor, mille ajalugu ulatub umbes aastasse 2008, kui Pärdi vend Uku tegi lõpulavastust. Kui kõik etendused olid läbi, siis need inimesed jäid kokku. Nad on väga head ja nad laulavad väga huvitavat muusikat. Seda on väga huvitav olnud jälgida, kuidas ta aastate jooksul on muutnud oma tunnetust, see areng on käinud aastatega. Need kontserdid on olnud täiesti omaette klass ja väga puudutav muusika. Tema koorikontserdil käib selline luksuslik publik - haritud, noored, teadlikud inimesed. Seda kontingenti kaasata muusikasse on väga keeruline, aga nad on selle väga oskuslikult suutnud saavutada."

Ensemble U kontsert: Erik Satie "Vexations" - 18. ja 19. mail Kultuurikatlas

"Ma ütleksin et Eesti nüüdismuusikasuuna üks absoluutne tipp. Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes on selle ansambli ihu ja hing ning nemad toovad sellise teose ettekandele, mida Eestis pole varem kuulda olnud. See on väga huvitav teos, pole määratud, mis tempos seal peab mängima, mis pillid seal peavad mängima, aga helilooja poolt on määratud, et seda tuleb mängida 840 korda. Publik tuleb, publik läheb vaikselt ja saab oma annuse kätte. See on selles mõttes huvitav, et kuidas see muusika hakkab mõjutama ajataju. Ma väga-väga soovitan."

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: