Ene Ergma: ei ole vaja raha, et edukaks saada ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Ene Ergma elulooraamat "Kosmosemutt" algab tõdemusega, et iga inimene on omaette universum, mida põhjani nähtavaks teha ei saa. Koos Lea Armega kirjutatud teos on illustreeritud rohkete fotodega ning sisaldab lisaks mälestustele ka rohkelt dokumentaalset materjali ja põhjalikke viiteid sündmustele ja isikutele.

Hellitavalt Eesti kosmosemutiks kutsutava astrofüüsiku ja poliitiku Ene Ergma elulooraamat algab tsitaadiga Meistrist ja Margaritast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Üks peamine raamat, mida ma väga tihti tsiteerin on Bulgakovi "Meister ja Margarita" ja seda ma tean peast, mis kusagil asub. Olen seda alates 1973. aastast vene keeles väga palju kordi lugenud," ütles Ergma.

Raamatus kirjutab Ene Ergma lahti oma kujunemise loo, peatub olulistel inimestel oma elus ning juhustel, mis viisid ta teaduse ja astrofüüsika juurde.

"Ma olen alati öelnud, mul vedas tohutult, et sattusin teadusharusse, mis arenes kolossaalse kiirusega. Me hakkasime nägema maailma hoopis teistmoodi. See oli niivõrd põnev, see oli täielik jackpot," lisas Ergma.

Ene Ergma tunnistab, et kõige raskem oli tal kirjutada peatükke oma elust poliitiku ja riigikogu liikmena, sest seda perioodi ei ole ta veel läbi seedinud. "Vaadake, ma olen üldiselt aeglase seedimisega, ma ei taha öelda, nagu lehm aasal, kes mitu korda läbi mälub, aga minul on ka seda aega vaja."

"Ma tahtsin kirjutada raamatu sellest, et kui inimesed loeksid seda, siis nad saaksid aru: ei ole vaja raha, et saada edukaks," tõi ta välja motivatsiooni raamatu avaldamiseks. "Praegu tahetakse edukaks teha juba lapsi, mina ei ole näiteks ühelgi aineolümpiaadil käinud. Sa pead tegema midagi, mis paneb su silmad särama."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: