Röntgeni ja georadari ülesvõtted kinnitavad, et Russalka seisund on hea ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eile Russalkast tehtud röntgeni ja georadari ülesvõtetest selgus, et skulptuur on tõepoolest metallvarrastega graniitalusele kinnitatud.

Pronksist ingli mõlemast jalast jookseb ligikaudu kuuesentimeetrine metallvai meetri sügavusele graniidi sisse, kus omakorda asub niiöelda ankur ehk metallist plaat. See oli riigi ja linna muinsuskaitsjate jaoks täiesti uus info. Edasi tuleb välja selgitada metallkarkassi seisukord, kuid üldiselt on Russalka seisund hea, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eks me seda aimasime, et ta kuidagi kinnitatud on, aga täna on teadmine see, et ta on ka korralikult ankurdatud. Seal on plaat, mis teda kinni hoiab, see on absoluutselt positiivne teadmine ja vähemasti, olles nüüd teda igalt poolt lähedalt näinud, tundub, et ta on ikkagi väga hea tervise juures," kiitis muinsuskaitseameti kunstimälestiste peainspektor Linda Lainvoo.

"Kui me hakkame neid konserveerimis-puhastamistöid tegema monumendi juures, siis pöördun tehnikaülikooli professorite poole, kes võtaksid seda metalli proovi keemiliseks analüüsiks, et kui palju metallikoostises roosteprotsent, seda ka pole tehtud," lisas Tallinna linnaplaneerimisameti muinsuskaitseosakonna juhataja Boris Dubovik.

Russalka uurimine on osa linna muinsuskaitseosakonna monumentide korrastamise kavast, mis valmis juba mullu.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: