Greta Varts tutvustab uusi filme ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Filmikriitik Greta Varts rääkis tänases hommikuprogrammis "Terevisioon" kolmest uuest filmist, mis meie kinodesse on jõudnud.

"Polaarpoiss" režissöör Anu Aun

"Eesti filme peaks ikka alati vaatama minema, sellepärast ka, et see nii kiiresti viimasel ajal on nagu tõusujoonel lennanud. Et on palju rohkem, mida vaadata ja palju suurem valik, et mis sorti filme vaadata. Tegemist on sellise pisut romantilise noortefilmiga. Rõhub rohkems sellisele emotsionaalsele draamale ja kasutab ära sellist Eesti näitlejate kahurväge, mida pole ammu nähtud. Seal on praktiliselt igas kõrvalrollis ka keegi Eesti staažikas tegija. Seal on lisaks peaosadele ka päris toredaid tugevaid kõrvalosi. Ma ei ütleks, et ta väga lahkab või avab selle bipolaarse häire tagamaid, see on pigem nagu lihtsalt üks dramaturgiline vahend seal filmis."

"Loominguline konroll" režissöör Benjamin Dickinson

"Ta kindlasti ei ole film, mis kõigile meeldib, aga selles on mingit vahvat eneseirooniat. Ta on nii oma teostuses kui ka sisus natuke pretensioonikas, aga ta on ise sellest teadlik. See räägib mehest, kes töötab reklaamiagentuuris ja kes siis hakkab tegema suurt reklaamikampaaniat virtuaalreaalsuse prillidele ja kuidas ta ise satub nendest sõltuvusse ja mässib enda elu erinevad elemendid järjest rohkem sinna virtuaalsesse reaalsusesse. Päris stiilselt tehtud ja sellise mõnusa kuiva huumoriga."

"Meie moodi reetur" režissöör Susanna White

"Klassikaline põnevusfilm, mis tuleb John Le Carré romaanist, mis on ennast filmiajaloos juba tõestanud kui hea alus erinevatele põnevikele. Tegemist on looga, kus üks tavaline Briti abielupaar satub kokku Vene mafioosnikuga puhkusel olles. Kuidas tavalised inimesed kistakse sellisesse ülemaailmsesse kriminaalsesse võrgustikku. Pigem ikkagi paugutamisele ja põnevusele rõhuv, aga eks seal ole kindlasti ka päevapoliitilisi elemente, mis on huvitavad kaasa mõelda."

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: