ERSO hooaja lõpukontserti juhatab Kristiina Poska ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ ERR

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester lõpetab täna oma 89. hooaja Romantika sarja kuuluva kontserdiga, kus esitatakse Johannes Brahmsi viiulikontserti ja Anton Bruckneri neljandat sümfooniat. ERSOt juhatab Berliinis elav eesti dirigent Kristiina Poska.

Kristiina Poska on juhatanud erinevaid orkestreid mitmel pool maailmas, neli viimast hooaega töötas ta Berliini Koomilise Ooperi esimese kapellmeistrina. Ta on pälvinud lisaks muudele auhindadele ka maineka Saksa dirigendipreemia. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees debüteeris Kristiina Poska viis aastat tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Poska sõnul on ERSO moderne, paindlik ja kaasaegne orkester. "Mul on hea meel siin olla, nad on hea töödistsipliiniga. Neil on sellise töö jaoks baasrespekt, mis on oluline."

"Ta on nii läbi ja lõhki muusik. Ta on intelligentne, kiire ja tohutult loomingulise mõtlemisega," kiidab ERSO kontsertmeister Triin Ruubel.

Hooaja lõpukontserdi kava, kus mängitakse kõrvuti Brahmsi ja Brucknerit, peab Kristiina Poska muusikaliselt provokatiivseks valikuks.

"Me teame muusikaajaloost, et nad ei olnud kõige suuremad sõbrad, aga see on proov, mis juhtub muusikalises mõttes nii palju aega hiljem sellises koosluses," ütles Poska.

Brahmsi viiulikontserdi solistiks palus dirigent tunnustatud Rootsi viiuldaja Cecilia Zilliacuse, keda Poska peab kõige paremaks solistiks, kellega on iial mänginud. "Armusin kohe tema tooni, tema viisi musitseerida ja tundsin kohe muusikalist ühendust. Me küll harjutame, aga õhtul peab see sündima nagu esimest korda, siin ja kohe. Peame unustama kõik ja ma arva, et temaga on see võimalik."

Põhjalikuma käsitluse ERSO hooaja lõpukontserdist teeb muusikasaade "MI" 19.mail.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: