Siiri Sisask astub kujutava kunsti areenile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siiri Sisask
Siiri Sisask Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Esmaspäeval, 16. mail kell 18 avatakse Haus Galeriis Siiri Sisaski maalinäitus "Kaevu põhjas". Näituse avamisel esitletakse ka tema vastvalminud CD-plaati "Kuristiku kohal" Uku Masingu tekstidega ning luuleraamatut "Mismoodi ma seda maailma armastan". Tegemist on kolmiksündmusega, mis avab Siiri Sisaski mitmekülgse isiksuse.

Haus Galerii on alati armastanud erinevate kunstivaldkondade sümbioose, toonud kokku muusika ja kunsti, korraldanud näituste kõrval kontserte. "Antud juhul on tegemist üritusega, kus ühes loojas on ühendatud kolm erinevat tahku: muusika,- luule- ja maalikunst," selgitab Haus Galerii juhataja Piia Ausman, kuidas selline eneseväljendus annab põhjuse vaadata lähemalt loova inimese natuuri. "Tegemist on loojaga, kelle jaoks maalimine on üks meedium teiste seas, läbi mille tunnetada ise selgemini oma sõnumit, mida publikuga jagada."

Laulja ja muusikuna tuntud Sisaski jaoks on kujutava kunsti areenil avalikult ülesastumine esmakordne, kuigi pliiatsit ja pintslit on ta käes hoidnud varemgi. "Mida aeg edasi, seda enam olen hakanud maalimist nautima. Juba lapsena meeldis mulle joonistada, ja algkoolis sattus mul olema ka väga hea ja andekas kunstiõpetaja, kes kujundas loomisest väga meeldiva tegevuse," kirjeldab Siiri Sisask oma teekonda maalikunsti juurde. Maalimine pakub talle keskendatust ja rahu, ta võtab seda tegevust meditatsioonina, mis kasvatab kannatlikkust ja viib mõtted värve ja kujundeid pidi rändama. "Maalimine on minu unistuste maailm."

Sisask meenutab, kuidas ka tema emale ja vanaemale on alati meeldinud joonistada ja maalida, kõige enam loodust ja maastikke, aga ka külatalusid ja -õuesid. Esivanemate kodukohad ja nende lemmikmotiivid on olnud inspiratsiooniks ka Sisaski enda maaliloomingu juures.

Siiri Sisaski näitus "Kaevu põhjas" jääb Haus Galeriis avatuks 30. maini.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: