Logistikapataljoni kaitseväelased tegid muuseumiöö puhul näidislahingu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuna Logistikapataljoni kaitseväelased on õppuse Kevadtorm raames juba kaks nädalat Paides harjutanud, siis korraldati täna muuseumiöö raames näidislahing, mida vihmasest ilmast hoolimata jälgis umbes sadakond paidelast.

Paide linnas jalgsi liikunud patrull sattus vastase kuulipildujapesale, toimus frontaalrünnak ja vastane hävitati. Mõistagi tuli kanda ka kaotusi, aga nagu öeldakse, omasid lahinguväljale ei jäeta, kirjeldas "Aktuaalne kaamera".

"Siin me näitame linnarahvale, kuidas Eesti kaitsevägi tegutseb. Kuigi, jah, siin on teatud sõuelemendid juures ehk me ei ole päris nii lähestikku üksteisele kui tegelikkuses, aga põhimõtteliselt on seesama tegevus," selgitas Logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Andres Kraav.

Kuna Logistikapataljon on Kevadtormi ajal Paides, ei valinud Järvamaa muuseum muuseumiööks militaarteemat sugugi juhuslikult. Lisaks linnalahingule said paidelased osa veel mitmest põnevast ettevõtmisest.

"Täna oli meil võimalus näha tehnikanäitust, osa saada Logistikapataljoni näidislahingust, külastada Paide tsiviilkaitsevarjendit ning kuulda Mati Õuna huvitavat loengut. Samas on avatud ka uhke näitus Toivo Kalbegi laevamudelitest ning Ando Oti kalamaalidest," rääkis Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts.

Kuigi Paides kaitseväe üksusi pole, võeti kaitseväelased soojalt vastu. Logistikapataljoni ülem Andres Kraav ütles, et ühiskonnas tervikuna on tunda kaitsetahte suurenemist ja soovi panustada riigikaitsesse.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: