Paides tantsiti läbi kogu XII noorte tantsupeo "Mina jään" repertuaar ({{commentsTotal}})

{{1463292859000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Ligi 300 tantsuõpetajat nägi täna Paide Kultuurikeskuses toimunud tantsupeo "Mina jään" esitlusseminaril tervikpilti kogu järgmisel suvel toimuva tantsupeo repertuaarist. Tegemist on tantsupeo õppeprotsessi väga olulise osaga, mis annab tervikliku ülevaate etendusest nii juhendajatele kui ka toimkonnale.

"Täna on tantsujuhtidel ja korraldajatel erakordne võimalus näha XII noorte tantupeo tervikkava. Järgmisel korral tantsitakse kogu repertuaar kava järjestuses ette alles järgmisel suvel tantsupeo peaproovis," selgitas tantsutoimetaja Kadri Tiis esitluse eel. "Kogu repertuaari tervikpildi nägemine aitab kindlasti ka paremini aru saada iga tantsu rollist peo aluseks olevas Koidu ja Hämariku loos," lisas Tiis

Kuidas tantsupeo kava Kalevi staadionil täpselt välja hakkab nägema, selgub samuti pärast tänast. "Kavas endas loodetavasti muudatusi ei tule ning järgmisena hakkame tantsupidu ja jooniseid lavastama juba staadionile," avaldas tantsupeo pealavastaja Margus Toomla lootust.

Noorte tantsupidu tugineb muistendile Koidust ja Hämarikust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Loodan, et meil täna tekib ka uusi mõtteid, kuidas peategelaste, Koidu ja Hämariku ning Vanaisa stseene edasi lavastada. Kuna 2017. aasta tantsupidu tuleb taas elava muusikaga, siis ilmselt saame ka parema pildi sellest, millega tuleks näiteks lugude üleminekutel arvestada," rääkis Toomla enne tänast esitlust.

Tantsuseminarile oli kaasatud pea 200 tantsulast seitsmest eri rühmaliigist ning kaasa tegid ka võimlemisrühmad. Kokku on XII noortepeol kavas 23 tantsu. Päris uusi tantse on üheksa ja need tulid samuti täna Paides esmaettekandele.

Peo moto "Mina jään" on justkui tõotus, mis seob noored oma juurtega. Ja pidu tuleb huvitav nii vaatajale kui tantsijale.

XII noorte tantsupidu "Mina jään" toimub 30. juunil ja 1. juulil 2017. aastal. Kokku antakse Kalevi staadionil kolm tantsupeo etendust.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: