ERR.ee video. Filmivestlus Anu Aunaga: täispika mängufilmi valmimine on võrdne kümne lühifilmi tegemisega ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi / ERR

11. mail jõudis kinodesse värske Eesti mängufilm "Polaarpoiss", mis on režissöör Anu Auna arvates erinev muudest Eesti filmidest - see on tempokas ning suhteliselt kergestimõistetav, seega võib vabalt ka soojade ilmadega kinno ronida.

Filmi "Polaarpoiss" režissöör Anu Aun ütles, et filmi stsenaariumi kirjutamisega tegi ta algust juba kaheksa aastat tagasi. "Sellega ma töötasin umbes paar aastat ning edasi läks juba film arenduseks - stsenaariumi idee sündis sellest, et mul on üks sugulane, kes on samuti bipolaarseks tunnistatud, aga ta elu on väga värvikas," kinnitas Aun ning lisas, et kuna tema sugulane oli lahkelt valmis talle kõikidest enda juhtumistest rääkima, siis hakkaski asi veerema. "Ühel hetkel istusime me kolm päeva koos, mina diktofoni ja märkmikuga ning tema mul vastas rääkimas - sellest sündis ka stsenaariumi esimene variant."

Anu Aun aga "Polaarpoissi" noortefilmiks ei pea. "Ta on selles mõttes noortefilm, et pea- ning kõrvaltegelased on noored ja see räägib elluastumisest, aga seal filmis on väga palju seda, mis on puudutanud ka täiskasvanuid, kes on seda käinud vaatamas," selgitas režissöör ja ütles, et paljud vaatajad on näiteks kinnitanud, et nemad mõistavad nüüd enda lapsi paremini. Täispika mängufilmi sündimine oli tema jaoks aga arvatust raskem. "Ma arvasin, et täispikk film on nagu kolm lühifilmi - tegelikult on see aga hoopis umbes kümme lühifilmi." Samuti kinnitas ta, et viimane aasta aega ei ole tal tänu sellele filmile ühtki vaba päeva olnud.

Kriitikat filmi režissöör ei karda. "Ma olen aru saanud, et head asjad ei meeldi kunagi kõigile - see, mis on igaühe jaoks söödav, on enamasti keskpärane. Mul on väga hea meel, kui seda filmi oskavad hinnata inimesed, kelle loomingust ma lugu pean ja kes on väga valivad selle suhtes, mida nad vaatavad," kinnitas Aun ja lisas, et talle meeldib kriitika, kus on näha, et kriitik on läinud sinna süvitsi. "Selline kiirustades üle-jala viskamine puudutab valusalt, kui mina tegin kaheksa aastat ühte asja ja tema ei viitsi süveneda."

Küsimused: Kaspar Viilup
Kaamera ja montaaž: Siim Lõvi/ERR
Tänud: Anu Aun, "Polaarpoisi" tiim
Filmitud Telliskivi loomelinnakus kevadel 2016Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: