Kultuuriminister sai valitsuselt volituse asutada Eesti Kunstimuuseumi sihtasutus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1463647690000 | amCalendar}}

Vabariigi Valitsus volitas täna, 19. mail kultuuriminister Indrek Saart asutama Sihtasutuse Eesti Kunstimuuseum. Sihtasutuse asutamine toimub hiljemalt juunis.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eesti Kunstimuuseum üks suuremaid ja aktiivsema majandustegevusega muuseume kultuuriministeeriumi haldusalas. "Muuseum, kes on tegev ka kultuuriettevõtluses, vajab võimalikult paindlikku tegevusvormi. Kultuuriministeeriumi veendumusel on sihtasutuse vorm selleks kõige sobivam ning valitsuse otsusega astusime taas sammu muuseumide reformi protsessis," kinnitas Saar. "Kuna meile poole aasta jooksul vastust ei ole tulnud ja omandireformi seadus ütleb, et varsti peaks omandireform lõppema, siis tuleb meil lähiajal tulla selle küsimusega valitsusse," ütles kultuuriminister "Akutaalsele kaamerale".

Asutatav sihtasutus võtab üle praegu veel riigiasutusena tegutseva kunstimuuseumi ülesanded Eesti professionaalse kunsti ja väliskunsti ning sellega seotud materjali kogumisel, säilitamisel ja vahendamisel. Ühtlasi lõpetatakse riigiasutuse Eesti Kunstimuuseum tegevus hiljemalt 31. juuliks 2016. 

Toimetaja: Valner Valme

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: