Eesti rahvamuusika antoloogia võttis veebiväljaande kuju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ekraanitõmmis/ERR

"Eesti rahvamuusika antoloogia" on nüüdsest huvilistele saadaval ka veebi vahendusel. Esmakordselt avaldati see 1970. aastal vinüülplaatidel ning teist korda 2003. aastal CD-formaadis, koostajateks Herbert Tampere, Erna Tampere ja Ottilie Kõiva.

Muusik Sandra Sillamaa kasutab Eesti rahvamuusika antoloogiat igapäevaselt. Sealt leitud palad on olnud inspiratsiooniks mitmetele Trad Attacki lugudele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näiteks "Koorekese" sõnad on sisse lauldud 1961. aastal ning videos on näha ka legendaarset rahvalaulikut Liisa Kümmelit ennast.

"Olen kuulanud, uurinud ja noodistanud neid juba väga palju siis kui olin Viljandi ülikoolis ja nüüd kolisin sellepärast Tartusse, et ma saaks siin iga päev käia. Viimase kahe aasta jooksul olen koos Trad Attackiga kasutanud neid leide ka laval, nii et minu loomingus on sellel kindlasti väga suur roll," ütles Sillamaa.

Eesti rahvamuusika antoloogia veebiversioon sisaldab 113 helipala andmeid ja salvestusi, mis on lindistatud vahemikus 1912-1966, sealhulgas 98 regilaulu ja 17 pillilugu. Lisaks saab ülevaate iga maakonna laulikutest ja pillimeestest eraldi.

"Veebiväljaandega teeme avalikuks väga väikese osa eesti rahvalooarhiivi kogutud ainesest. See on selline ülevaatlik kommenteeritud valik, aga tegelikult on meie varamud suured," ütles folklorist Risto Järv. Lisades, et see, et muusikud arhiivist leitud lugusid kasutavad ja neid oma tõlgenduses mängivad, näitab, et need materjalid võivad tõlgendada ka tänapäeva inimesi väga jõuliselt."

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: