Lõuna-eestlased avasid ainulaadse festivalidesarja ({{commentsTotal}})

Foto: Tanel Valdna

Võrumaal tehti algust uue ja ainulaadse festivalidesarjaga "Lõuna-Eesti 12 kuud". Võrumaal Karula rahvuspargis toimunud sarja esimene festival "Mai" keskendus loodusele.

Mai - see tähendab uhkes lopsakuses loodust ühes esimeste andidega, mistõttu keskendus ka Mai festival ennekõike just looduses olemisele ja selle tundmaõppimisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me uurime järve elustikku, täpsemalt me uurime seda, mis me siit kätte saame," selgitas Lüllemäe põhikooli õpetaja Rolf Saarna.

Samal ajal, kui lapsed avastasid järveelustikku, õppisid täiskasvanud, milliseid taimi praegusel ajal looduses süüa võiks - suureks üllatajaks sai seejuures põdrakanep.

"Ma olen teda rohkem teena tarvitanud. Ma ei ole selle peale tulnud, et teda niiviisi taimena süüa, aga tõesti üllatavalt söödav võrreldes mõne teise taimega," tunnustas ka festivalile Tartust kohale tulnud Kadri Kiskmann.

Aga sõideti ka nii hobuse kui viikingilaev Turmiga, käidi matkamas ning ühtlasi toimus ööülikooli avalik salvestus „Kogukond globaliseeruvas maailmas", mille lektoriks Kaido Kama. Mõistagi käis selle kõigega kaasas ka kohalikust toormest tehtud toit kohalikelt tegijatelt ühes mõnusa äraolemise ja muusikaga.

Seega võiks Mai olla festival nagu iga teine, üksnes selle erandiga, et rohkem selliseid ei tule.

"Mai juhtub ainult täna ainult üks kord ja ainult üks kord maikuus ja ainult üks kord siin Ähijärve ääres," tutvustas "Mai" programmijuht Arno Tamm.

Ehk teisisõnu tahavad korraldajad teha 12 selletaolist festivali, millest igaüks toimuks erineval kuul ja aastaajal.

"Meie eesmärk on leida võimalusi teha üritusi ka väljaspool põhihooaega ehk siis kõik festivalid ei pea toimuma juuni-juuli-august, vaid võivad toimuda ka näiteks mais või miks mitte jaanuaris," selgitas Tamm.

Ühtlasi soovib Lõuna-Eestis elav ja toimetav korraldusmeeskond leida ja näidata festivalidega uusi põnevaid kohti oma kodukandis.

Järgmine festival toimub suure tõenäosusega juba mõnel talvekuul.

 

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: