Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video. Loomingu Raamatukogu juubel festivalil HeadRead

Foto: PM/Scanpix

ERRi kultuuriportaal kandis festivalilt HeadRead üle kaks sündmust: "Loomingu Raamatukogu 60" 26. mail ja "Ajatud tekstid ajalises teatris" 27. mail.

Loomingu Raamatukogu on eesti kultuuris omaette nähtus. Kuigi tegu on ajakirjaga, võib seda käsitleda samas kui omamoodi raamatusarja – sel juhul Eesti kõige esinduslikumat. 1957. aastal ilmuma hakanud ajakiri võimaldas Nõukogude Eestis avaldada pehmekaaneliste väljaannetena kodumaise kirjanduse kõrval maailmakirjanduse vanemat ja uuemat klassikat, sealhulgas sellistki, mis kommunistliku mentaliteediga päris üht sammu ei astunud. Piisab kui heita pilk ajakirja esimesele aastakäigule, mil ilmusid näiteks Doris Lessingi, Alberto Moravia, Stefan Zweigi, John Steinbecki, Guy de Maupassant’i, Halldór Laxnessi ja Karel Čapeki numbrid. Seda kõnekam on tõsiasi, et ajakiri pole oma aktuaalsust siiani minetanud. Kui mõelda mullusele aastakäigule, siis keskmisest elavamat vastukaja tekitasid Jaan Kaplinski, Emmanuel Bove’i, Theodor Kallifatidese, Tõnu Õnnepalu, Christa Wolfi, Marcel Prousti, Andrei Ivanovi, Witold Gombrowiczi ja Roberto Bolaño vihikud – seda pole ühe aasta lõikes sugugi vähe.

Festival paluski Loomingu Raamatukogu jätkuvast aktuaalsusest kõnelema praeguse peatoimetaja ning tunnustatud tõlkija Triinu Tamme, kes vestleb ajakirja minevikust, olevikust ja tulevikust ajakirjaniku Joonas Hellermaga.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: