Algas rahvusvaheline Lotmani konverents ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1464330313000 | amCalendar}}
Juri Lotman
Juri Lotman Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

27.-29. mail peetakse Tallinna Ülikoolis 8. Juri Lotmani konverents, seekordseks teemaks Lotmani semiosfääri kontseptsioon ja uudsed võimalused, mida see võib pakkuda kaasaegse keerulise maailma mõtestamiseks. Üheks peaesinejaks on prof. John Hartley Curtini Ülikoolist.

Austraaliast Perthist saabuva John Hartley loengu teemaks on "A Short History of Spheres: From Standing Stones to Taylor Swift".

Konverentsile saabub mainekaid humanitaarteadlasi mitmelt poolt maailmast, teiste seas veel Andrew B. R. Elliott Lincolni ülikoolist, Marina Akimova Moskvast, Peter Grzybek Grazist, Boris Gasparov Sankt Peterburgist jpt, Eestist on ettekannetega kohal teiste seas Kalevi Kull ja Märt Läänemets Tartust, Daniele Monticelli ja Tõnu Viik Tallinnast jne, Mihhail Lotman esindab nii Tartu kui Tallinna ülikooli. Palun tutvuge kavaga.

Konverents toimub uurimisprojekti "Juri Lotmani elumaailm II MS järgses Eestis rahvusülese ajaloouurimuse vaatepunktist (tuginedes Juri Lotmani ja Zara Mintsi arhiivi materjalidele)" raames.
Seda toetab Eesti Teadusagentuur.

Konverentsi rahastavad SA Eesti Semiootikavaramu, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli semiootika osakond ja Tallinna linnavalitsus

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: