Banaanikala Projektiteater avab Nõmmel teatrimaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lauliku Lava
Lauliku Lava Autor/allikas: Allan Kress

29. mail avab Banaanikala Projektiteater oma teatrimaja Tallinnas Nõmmel, Kivimäel, Lauliku 51 hoovis.

Avalöögiks on lasteetendus kogu perele: Aleksandr Puškini tekstile ja Frederic Chopini muusikale loodud "Muinasjutt kuldsest kalakesest".

Avamisel alates kell 16st esinevad lisaks õuemuusikud, istutatakse puu ning kunstnik Juhan Rodriku juhendusel saavad kõik külastajad anda panuse valmivasse ühisesse maali. Samas avatakse ka Rodriku näitus.

Avatud on puhvet, osalemine on tasuta, kõik toimub õues. Võimalusel palutakse tulla autota, kuna parklat pole. Bussidest sõidavad lähistele nr. 10 Kalda peatusse ja nr. 20 Laane peatusse.

Teater asub selle eestvedaja Allan Kressi koduõuel, kelle sõnul tal tekkis mõne aasta eest vajadus oma projektilavastuste dekoratsioone kuskil hoida. "Alustasin siis mingi lao või kuuri ehituse ettevalmistamist ning spontaanselt sündis idee teha esinemiskoht," ütles Kress.

"Vahepeal olid mul Eestis külas ka väiketeatrid Mokvast ja Valgevenest ning tundus hea võimalus nende etendusi koduaias näidata ning sõpru-kolleege ja kogukonda vaatama kutsuda, siis ka see oli impulsiks, et selline teatrimaja ehitada. Pealegi on mul endal lastelavastus "Muinasjutt kuldsest kalakesest", mida saab sellistes tingimustes mängida," kommenteeris Kress.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: