Eesti ehtekunst jõuab Lõuna-Ameerikasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"ESTONISHING!" Autor/allikas: "ESTONISHING!"

Näitus "ESTONISHING ! / 13 * from Estonia" avatakse 2. juunil Săo Paulos Thomas Cohni galeriis. See on esimene ülevaatlik eesti ehtekunsti tutvustav väljapanek Ladina-Ameerikas.

Ettepanek näituseks tuli Thomas Cohnilt, omanimelise galerii omanikult. Tegemist on Brasiilia juhtiva kaasaegse ehte galeriiga, mis esindab paljusid eriala tipptegijaid kogu maailmast.

Näitusel astub üles 13 eesti kunstnikku: Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv, Kristiina Laurits, Villu Plink, Nils Hint, Sofja Hallik,Eve Margus-Villems, Darja Popolitova, Maria Valdma, Julia-Maria Künnap, Maarja Niinemägi ja Ketli Tiitsar.

13 ehtekunstniku ühisosaks on loomingu algete otsimine läbi kontemplatiivse lähenemise, enese eraldamine maailma mürast läbi mõtteselguse ja tunnetusliku subjektiivsuse. Vastastikune lugupidamine, kus mõtteruumide kooseksisteerimine on hajakülalikult harali.

Esitlusele tuleb enam kui 50 ehet-objekti ning näitusega kaasneb kataloog, mille on kujundanud Asko Künnap ja Julia Maria Künnap.

"ESTONISHING ! / 13 * from Estonia" väljapanekuga on kunstnikud üles astunud eelnevalt juba Saksamaal Münchenis Handswerksmesse raames toimunud ehtekunsti suurüritusel SCHMUCK 2016.

Näitust Brasiilias toetavad Thomas Cohni galerii, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, SA Noor Ehe.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: